ווידאו
ווידאוטבע וחי ← זה לא היה בלון צף: הציל צב-ים שהיה כבול בפסולת ימית

זה לא היה בלון צף: הציל צב-ים שהיה כבול בפסולת ימית

מאת יואב נקש אפריל 12, 2017

במירוץ של האנושות לטובת חיי נוחות היא שוכחת מאחור את כל הזבל שהיא מייצרת - אותן כמויות אדירות של פסולת פלסטיק שמוצאות את דרכן אל הים וחונקות כל חי. כאשר ברייס טרבט וחבריו רכבו על אופונעי הים לאורך קו החוף הם הבחינו בבלון צהוב שצף על פני המים, לפחות כך חשבו. משהתקרבו לאובייקט הצף הם גילו שמדובר בצב-ים שכבול בבבלון ציפה וסביב ראשו וסנפירו כרוך חבל הדוק.

מבלי לחשוב פעמיים, טרבס קפץ אל המים והעלה את צב-הים אל הג'ט סקי ובעזרת סכין הוא שחרר את כל הפסולת שלבטח היתה הורגת אותו. לדבריו זהו צב ים השני שבו הם נתקלו החודש ושהיה כבול בפסולת והוא מקווה שבהפצת הסרטון אנשים יבינו שלא להשליך לים בלונים או כל זבל נוסף.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים