ווידאו

ביד אומן: בנה גלשן מופלא ממשטחי עץ ממחוזרים

פבואר 22, 2015

כמה שנצטרך למחזר את המילה "מיחזור" תמיד נשמח לעשות בה פעם נוספת שימוש. ואם ישנו דבר שאנחנו אוהבים זה אנשים שעושים אקסטרה מאמץ לטובת הסביבה ובדרכם יוצרים ידידות אמיצה עם הגלישה. דונאלד ברינק (Donald Brink) יש את כל מה שצריך לסיפור מיחזור שמקנה השראה: חומר, זמן, כלים, אהבה וידיים טובות. – כל זה בעבור גלשן עץ מופלא אחד.

יש שיטענו כי מדובר בקלישאה אבל זבל של אחד הוא אוצר בעבור אחר, וזו כבר עובדה. החומרים הפטרוכימים הרעילים שנמצאים בשימוש יום-יומי אצל רוב יצרני הגלשנים, אינם מטיבים עם הסביבה אך יש מי ששם זרקור על הגישה הירוקה שעל יצרני הגלשנים לנקוט בתעשייה. מאט גרהאם (Matt Gahan) מציג בסירטון שהפיק בדיוק את הדוגמא החיה לאדם מאמין –אדם שמחפש את השונה, שאינו מפחד ליצור, לשבור מוסכמות, למחזר ובעמל כפיים לשמור על הטבע ועל הים.

שייפר שהוא אומן שהוא נגר עם ידי זהב - ברינק בפעולה

דונאלד בינק הוא שייפר מסאן קלמנטה (San Clamente) קליפורניה. בקרב קהילת יצרני הגלשנים הוא נחשב לסוג של עוף מוזר ולו בגלל נקודת מבטו הירוקה ותפיסתו הקונספטואלית בהעדפתו לעיצובם של גלשנים א-סימטריים. משטחי עץ המשמשים לפריקה/טעינת סחורות נפוצים מאוד במחוזותיו ואם נהוג היה לחשוב שתפקידם מסתיים בליבוי אש מדורה אז דונאלד ראה בהם פוטנציאל שביכולתם להצית את הדימיון בענף הגלישה עם גלשן העשוי עץ ממוחזר. הוא ראה בכך הזדמנות יוצאת דופן לעשות משהו מהנה, שונה ובר קיימא שיבטא את יכולותיו האומנותיות וייתן מרגוע למוחו היצירתי.

זה לקח לו לו מעט זמן אבל בסופו של דבר הוא בנה יצירת אומנות של גלשן. ישנם כל כך הרבה מוצרים בחיים שאנו לא מייחסים להם חשיבות ולא נותנים את הדעת לאפשרויות שטמונות בשימוש משני שניתן לעשות בהם – וזו טעות טראגית שאנו כל הזמן חוזרים וממחזרים אותה מחדש. אם רק נקדיש קצת מחשבה ומעוף יצירתי אולי גם אנחנו נשים לב לאוצר שמוטל לרגלינו ונעשה ממנו גלשן לתפארת

דונלאלד ברינק עם יצירת האומנות הא-סימטרית העשויה משטחי עץ ממוחזר. Brink Surfboards

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים