ווידאו
ווידאוגלישה ← על הקשקש: תמרון הצלה מסוכן של נהג ג'ט סקי בנזארה

על הקשקש: תמרון הצלה מסוכן של נהג ג'ט סקי בנזארה

מאת יואב נקש אפריל 08, 2019

זו המציאות המסוכנת של הגלישה על גלים גבוהים. רגע הוויפאאוט על גל של 40 פיט והחישה להצלה של נהג אופנוע הים. סלבאדור וילאס בן ה-51 הוא טייס בחברת תעופה מסחרית ותחביבו גם גלישה על גלים גבוהים. באותו יום בפברואר בנזארה הוא נמרח במהירות גבוהה במהלך גלישה על גל גבוה בדיוק מול הקטע המסולע של פראיה דו נורטה. נהג הג'ט-סקי ראמון לוראנו הבחין בנפילה ובסכנה שבה נמצא סלבאדור וחש באומץ רב לעזרתו כשהוא מסכן גם את עצמו.

ראמון הגיע בשניה האחרונה לפני שבירת הסט הענק על ראשו של סלבאדור. הוא ביצע תמרון מסוכן ביותר לעברו וברגע שסלבאדור נאחז בנגרר הוא שחרר מצערת וטס על מים רוגשים. ראמון הצליח לשמור על יציבות עד שהקצף ענק השיגו והאופנוע התהפך. למזלם של השנים הם היו במרחק בטחון מהסלעים ובקרבה לחוף. לאחר שהתערבלו קצת במים, השנים יצאו לחוף כשהם בריאים ושלמים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים