ווידאו
ווידאוקצרים ← סיפורי זנבות: לווייתן סוטר לבחורה וגל מנפץ שמשה

סיפורי זנבות: לווייתן סוטר לבחורה וגל מנפץ שמשה

יולי 25, 2014

זה אינו סוד שלטבע יש כוח עצום. קחו לדוגמא את הגלים והלווייתנים שנוהגים לרוב בעדינות אך לעיתים גם הם יכולים לנפח איזה שריר... שני סרטונים שכבשו את הרשת בשבוע האחרון מציגים מקרים מעניינים של תיעוד לא שגרתי. בסרטון אחד לוויתן מחטיף סטירה לסטודנטית צעירה ובשני גל מנפץ חלון של מסעדה.

לווין מחטיף סטירה וגל מנפץ שמשה Wave and Whale tales

תיעוד פראי: סטודנטית זוכה לסטירה מלווייתן - בכדי לראות לוויינים מקרוב ובסביבתם הטבעית יש צורך לצאת לשייט על סירה. שייט מעין זה הוא לרוב בטוח ונחמד אך גם בו לעיתים יכולות להתעורר סכנות לא צפויות כמו שחוותה על גופה אותה סטודנטית אמריקאית. משלחת של סטודנטים יצאה לשייט צפייה בלווייתנים מול חופי מקסיקו (Baja peninsula) והתקרבו קצת יתר על המידה ללווייתן ענק מימדים עם זנב באורך של כ-3 מטרים. הסטודנטים הנלהבים התרגשו למראה הלווייתן שעלה למפלס הים ושיחק במרחק של מטר מצידם, אלא שאז הלוויתן הרים את זנבו והטיח אותו ישירות לעבר ראשה של הסטודנטית צ'לסי קרופורד וכמעט והפילה מהסיפון. אל דאגה, לצ'לסי שלום. במקרה דומה שארע בחופי סידני בחודש יולי 2013 חבט לוויתן בראשו של גולש ושלח אותו מחוסר הכרה לבית החולים (לחצו כאן לקריאה).

זהירות שביר: גל מנפץ חלון מסעדה - אם סטירה מלוויתן לא העירה אתכם אז אולי הגל הבא יעשה את העבודה. גם במקרה זה מעורב לווייתן או לפחות שמו של לווייתן מפורסם. מסעדת "מובי-דיק" ממוקמת בקצהו של רציף בסנטה ברברה (Santa Barbara) קליפורניה. הבוקר של הסועדים התחיל ברוגע, הביצים היו מבושלות היטב, הטוסט היה קלוי והמיץ היה תפוזים אבל שום דבר לא הכין אותם למקלחת קרה של גל אוקיאנוס שהתנפץ דרך חלון המסעדה.

הרציף נמצא ברוב המקרים כ-5 מטרים מעל פני הים אבל באותו היום היה גאה (מאוד) וניצנים ראשונים של תחזית סוערת החלו לבנות גלים גבוהים. גם כאן כמו בסיפור הלווייתן, הסועדים היו נלהבים לראות את גלי הענק נעים לכיוונם ובמרחק נגיעה עד שאחד מאותם גלים החליט לנפץ את חלונם. מלבד כמה חתכים, בהלה ובגדים רטובים לסועדים שלום. בנגן מופייעים עוד שני כיווני צילום של תיעוד המקרה...

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים