ווידאו
ווידאוגלישה ← גל נגד רוח: ניקולו פורצ'לה בוייפאאוט מטורף עם הקייט

גל נגד רוח: ניקולו פורצ'לה בוייפאאוט מטורף עם הקייט

מאת יואב נקש ינואר 13, 2016

ניקולו פורצ'לה (Niccolo Porcella) כבר עבר ווייפאאוט אכזר ממש לא מזמן. ביולי 2015 הגולש האמריקאי ממוצא איטלקי ספג את השתילה הכי רעה שנראתה בטיהופו - הגל הענק שאב אותו כמו היה גרגר חול וטרק אותו בעוצמה על הריף הרדוד והחד. כעת, ניקולו חוזר לגלי הענק עם הקייט-סרף ומוכיח שהוא לא איבד את הכישרון להשתל חזק.

ניקולו פורצ'לה בן ה-28 מהוואי הוא ספורטאי כשרוני בהרבה תחומים מאתגרי גורל. הוא גולש גלים, קייט-סרפר, קופץ מצוקים, בייס ג'אמפר ובזמנו החופשי גם צונח עם חליפת כנפיים. אז כנראה שבשבילו להשתל חזק בגלי הים זה לא משהו שהוא מתרגש ממנו כל כך, ובפעם הזאת זה זה קורה על הגל של Jaws במאווי. פורצ'לה תפס את הגל הענק עם העפיפון אבל הגל נסגר עליו בעוצמה וקבר אותו תחתיו - הוויז'ואל שבתיעוד מספיק בשביל להבין לאיזה מצב בעייתי הוא נקלע.

"זה היה אחד הדברים המשוגעים! הייתי צריך לשחרר את הקייט. המיתרים של העפיפיון כבר נתפסו בשבירת הגל ומשכו אותו למטה", מסביר פורצ'לה. "באוותו רגע חשבתי שאם אשחרר אותו אז זה יגמר כי בכל מקרה אני אשתל", פורצלה ניסה בכל כוחו אבל הגל היה יותר חזק מהרוח וממנו. אל דאגה... שלומו טוב. הוא מככב כבר פעמיים השנה בקטגוריית הוויפאאוט של ה-XXL לשנת 2015/16.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים