ווידאו
ווידאועל גלגלים ← מחוץ לחוק: הריגוש הממכר של הדאון-היל סקייטבורדרס

מחוץ לחוק: הריגוש הממכר של הדאון-היל סקייטבורדרס

מאת יואב נקש יולי 26, 2016

בדיוק כמו שלא כל גולש יכול להיות גולש גלי ענק, כך לא כל סקייטבורדר יכול להיות דאון-היל סקייטר. הנסיעה במהירות אדירה במורד כביש אספלט דורשת הרבה מיומנות ואומץ רב שלא קיים בכל אחד. לכולנו יש גבולות אבל לסקייטרים של הדאון-היל אין אלוהים - הם מתגרים בגורל, במשטרה ומסכנים את חייהם בכל רכיבה. להתחמק מרכבים שנעים בכיוון הנגדי, לצלוח סיבובים חדים ולצאת ללא פגע מנפילות ומריחות - כל אלו מוסיפים היי לריגוש ומפמפמים אובר דוז של אדרנלין לגוף.

רוכבי הדאון-היל האלו מסנטה ברברה הם פורעי חוק על גלגלים שנאלצים להתמודד עם אכיפה משטרתית שאוסרת עליהם לסכן את חייהם במורדות הכבישים. בסרט הדוקומנטארי של פול מת'יו, הוא מציג את הפן המרדני של הסקייטרים שכככל שיגידו להם "לא " ו"אסור", הם יעשו את זה יותר - ההגיון עובד הפוך: "אנו מתחמקים ממשטרה מהיום הראשון אבל זה בסדר מבחינתנו שזה לא חוקי. באופן אישי אני חושב שכך זה צריך להיות", מסביר מת'יו.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים