ווידאו
ווידאוגלישה ← כשהשייפר הוא גם נגר: נדב נוף מפסל גלשני עץ ברשפון

כשהשייפר הוא גם נגר: נדב נוף מפסל גלשני עץ ברשפון

מאת יואב נקש נובמבר 11, 2017

נדב נוף הוא גולש בנשמתו ונגר במקצועו. זה מספר שנים שהוא מגלף יצירות בעץ ובשנתיים האחרונות במהלך מגוריו בלונדון הוא הקדיש את כול כולו לאהבתו בבניית גלשנים מעץ. כשהוא הרגיש בשל דיו הוא התחיל להעביר סדנאות וכשהבחין שהדבר מסב לו ולחניכיו אושר רב, זה דרבן אותו להמשיך את המסורת גם בארץ. כיום נדב מעביר קורסים בסדנא / נגריה שלו ברשפון ובנוסף לבניית גלשנים הוא גם מלמד כיצד לבנות חרבות וגלשני יד (handplanes) מעץ.

"במהלך השנים בחנתי לעומק את כל האפשרויות הקיימות לבניית גלשן עץ חלול", מסביר נדב באתרו. "התהליך כלל ברובו ניסוי וטעייה, שימוש בטכניקות שונות מעולם הנגרות והרבה מחשבה. כנגר במקצועי, השימוש בעץ כחומר גלם לגלשנים היה לי טבעי. בהיותו גמיש, חזק וקל, העץ הינו תחליף ראוי לגושי הקצף שמשמשים את התעשייה. עץ הפאולוניה בפרט הינו קל במיוחד עם יחס טוב בין משקל לחוזק ואף ידוע כדוחה מים ולכן מצוין כחומר גלם. בתקופת מגורי בלונדון שכללתי את תהליך העבודה והוספתי שימוש באמצעים דיגיטלים של תוכנות תלת מימד ומכונות cnc, על מנת ליעל את התהליך".

בית המלאכה של נדב, "Rocker", ממוקם במושב רשפון ואתם מוזמנים להצטרף אליו להתנסות וללמוד את מלאכת בניית גלשני העץ. לפרטים נוספים ויצירת קשר עם נדב ניתן לבקר באתרו בכתובת הבאה: rockersurfboards

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים