ווידאו
ווידאוגלישה ← עם יד אחת: איך בת'אני האמילטון מצליחה לגלוש כך?

עם יד אחת: איך בת'אני האמילטון מצליחה לגלוש כך?

מאת יואב נקש אוגוסט 17, 2017

סיפורה של בת'אני האמילטון מהווה השראה לגולשים רבים ברחבי העולם. הילדה בת ה-13 מהאי קוואי שאיבדה את ידה השמאלית בתקיפת כריש, חזרה לגלוש על הגלים וברבות השנים הפכה גם לאם במשרה מלאה. הכוחות הנפשיים שדרושים בכדי להתגבר על טראומה שכזאת ולהמשיך בשגרת החיים הם רק חלק מהדברים מעוררי ההשראה, החלק הבא שמעורר הערצתה היא היכולת הפיזית והטכניקה שסיגלה בכדי לגלוש כמו אלופה.

בת'אני האמילטון גולשת עם יד אחת! כן, לפעמים צריך לכתוב ולהדגיש את זה כי הרבה מאוד פעמים כשצופים בה גולשת אפשר לשכוח את העובדה הזו. האם ניסיתם לעבור ממצב של שכיבה לעמידה עם יד אחת? ל-99 אחוז מהאנשים הדבר הוא פשוט בלתי אפשרי. תנסו לעשות את זה על משטח מוצק כמו רצפה ותחשבו כמה קשה זה הופך להיות כשאת אותה התנועה תנסו לעשות על גלשן צר בים.

אז איך היא עושה את זה? בת'אני האמילטון סיגלה לעצמה טכניקה בשילוב כוח רב בידה הימנית. היא הצליחה לסגל לעצמה סגנון חתירה ביד אחת שבו היא גורפת את המים ממרכז הגלשן ולא מהצד. בדאק-דייב היא נענמדת על הגלשן ובתזמון הנכון היא צוללת מחתיו ומחזיקה בידית העזר שעל גלשנה. בטייק אוף היא נעזרת במומנטום של הגל (רק היא יודעת להקפיץ את עצמה כך לעמידה) ובגלישה על הגל היא מפצה על אובדן ידה השמאלית שמשמשת לייצובה ולהפקת כוח בביצועיה כשהיא מניעה את כל פלג גופה העליון בתנועה חזקה ונחושה. בת'אני היא ה-גולשת הנערצת ביותר והקליפ הבא רק ממחיש את היכולות המדהימות שלה עוד יותר.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים