ווידאו

מוותרים על הגלאס - Korko, הגלשן עם ציפוי השעם

מאת יואב נקש מרץ 14, 2017

זו אינה הפעם הראשונה שאנו נתקלים בגלשן העשוי משעם וכנראה שלא תהיה זו גם הפעם האחרונה. תעשיית הגלשנים מחפשת חלופות ירוקות ובריאות לאדם, לים ולעולם ומבקשת לייצר גלשנים מחומרים טבעיים ושאינם מזהמים / רעילים לסביבה. מספר גולשים צרפתים בשיתוף חברת הגלשנים Notox מבקשים לשנות את הרגלי הצריכה והגלישה של הגולשים ברחבי העולם, ובפרויקט Korko הם מציעים לכם לעבור לגלשן העשוי בחלקו החיצוני משעם שמעבר לתמורותיו הסביבתיות יש לו עוד כמה יתרונות.

קצף הפוליאורית'ן הידוע לשמצה עדיין משמש כתבנית הגלשן אך המעטפת (במקום שכבת הגלאס) עשויה כולה משעם וזה כבר צעד גדול לקראת החזון של ה- 100% ירוק. על אף עלות הייצור היקרה (איסוף חומרים ומיחזורם) הגלשנים בגובה 6'5, 6'6 ו-6'7 נמכרים במחיר סביר של 420$. ומדוע הם עדיפים על גלשנים רגילים? כי הם יחסית מאוד קלים, הם עמידים בפני מכות, אינם נשברים בקלות, אינם סופחים מים, מחוספסים דיים בשביל לא למרוח שעווה, אינם גורמים לחיכוך לא נעים בעור, ולא מסכנים את בטיחות הגולשים.

באשר לביצועיו על הגלים, ממה שנראה בקליפ אפשר לשער כי הוא יכול לתפקד כתחליף מעולה לגלשני הלימוד וקצת מעבר. פרויקט Korko נמצא בשלב גיוס הכספים באתר אינדיגוגו ואם גם אתם מאמינים שגלשן שעם זה העתיד, אתם יכולים להכנס ולתרום קצת מכספכם ולזכות בפידבק, מתנות או בגלשני שעם במחירי עלות.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים