הכי מכולן: מאיה גביירה גלשה על 25 מטר!

מאת יואב נקש ינואר 30, 2018

בשנת 2013 היא כמעט ואיבדה את חייה בטביעה וגם אחרי אותו מקרה טראומטי, מאיה גביירה לא הרימה ידיה וחזרה לנזארה נחושה. היא המשיכה לגלוש באומץ ובמרץ, לומדת את יכולותיה ומותחת את גבולותיה. לצידה, צוות גולשים ונהגי ג'ט סקי מנוסים ולפניה מטרה אחת: לגלוש על הגל הכי גבוה שעליו גלשה אי פעם אישה.

הגולשת בת ה-30 מריו דה ז'נרו כבר קבעה הרבה שיאים נשיים ואישיים בחייה אבל ככל הנראה הסשן האחרון שלה בנזארה יקעקע את שמה בהיכל התהילה של שיאי גינס. מאיה גלשה על גל גבוה במיוחד שנאמד בכ-25 מטרים (80 פיט)! גביירה הצליחה לשמור על מומנטום וקו תנועה חד על פני הגל ויצאה ממנו כשהקצף הענק כמעט ומדביק את מהירותה. אם ינתן לכך אישור רשמי, גביירה תהיה האישה האחת שגלשה על הגל הגבוה ביותר אי פעם.

"זו הייתה תחושה מדהימה", אומרת גביירה. "בחודש נובמבר לא הצלחתי לסיים את הגל וספגתי ווייפאאוט חזק. אז הפעם עשיתי כמה שינויים, החלפתי הגלשן ואתגרתי את עצמי לסיים את הרכיבה על הגל ענק. אני לא רואה שום סיבה מדוע לא לקבוע שיא גלישה על גל גבוה לנשים בדיוק כמו זה שניתן לגברים. זה רק יתן לעוד נשים הזדמנות ותמריץ".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים