35 תמונות מחרידות מוכיחות שזיהום המים בסין יצא מכלל שליטה

מאת יואב נקש פבואר 15, 2015

סין היא המדינה עם מספר האוכלוסין הגדול ביותר בעולם, למעלה מ-1.5 מיליארד. עם צמיחתה הכלכלית המהירה ב-30 השנים האחרונות, נראה שהשמירה על איכות הסביבה תפסה את הספסל האחורי ונשארה שם. העליה בגידול האוכלוסין והתיעוש הרב הביא לשימוש במקורות מים מזוהמים ובהתאם לכך חלה התגברות בתחלואה, בזיהום האוויר, הים ומקורות היבול החלקאיים. נכון לרגע זה סין היא המדינה מספר 1 בזיהום ובפליטת פחמן ומחזיקה בתואר המפוקפק של מזהמת האוויר הגדולה ביותר על פני כדור הארץ.

על אף כל זאת, ישנה עדיין תקווה. על פי מחקר של הרווארד ביסניס (Harvard Busines), "סין לוקחת על עצמה את האתגר הסביבתי ברצינות רבה יותר מאשר כל מדינה אחרת בעולם. הם עושים את הדברים קצת אחרת ולוקחים על עצמם תכנונים ארוכי טווח בסדרי גודל עצומים...". ב-2010, דורגה סין במקום גבוה לאחר שהייתה למדינה שהשקיעה הכי הרבה בטכנולוגיות הפחתת הפחמן,  הדבר הגיוני חרף העובדה שבניצול של השקעות כאלו ניתנה להם הזדמנות כלכלית שהשתלמה לכיסם.

הזיהום אינו נחלתה של מדינה אחת. הזיהום זו מגפה עולמית!

תמונות:  National GeographicBusiness InsiderCBS

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים