צלם בריטי הצליח לשחזר את תמונת הפוסטר של הסרט 'מלתעות'

מאת יואב נקש מאי 08, 2019

לכל סרט יש בסיס של מציאות, לעיתים הוא מוגזם ובפעמים אחרות הוא אחד-לאחד... כמו בתיעוד הבא. צלם הטבע הבריטי יואן רנאצ'אן הצליח לשחזר בתזמון מדויק את הפוסטר המפורסם מהסרט Jaws.

בפוסטר מ-1975 נראה הכריש רגע לפני שהוא פורץ אל פני המים בעת שמישהי שוחה להנאתה ואינה מודעת לסכנה האורבת לה. במקרה הנוכחי היה מדובר בדג טונה רחמנא ליצלן. ראנאצ'אן שהה בכלוב באזור האי גוואדלופ 150 ק"מ מחופיה המערביים של באחה מקסיקו. הכריש הלבן ממין נקבה טרפה את הטונה כשאת זה היא עושה בחן רב בעת שהיא מגיחה מהמצולות בזוית של 90 מעלות. אי אפשר שלא לראות את הדימיון הרב שבין הסרט למציאות.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים