תיעוד אחד בזמן: כלב ים 'גולש' על גבו של לווייתן

מאת יואב נקש ספטמבר 24, 2015

רק תמונה אחת. זה כל התיעוד שיש לנו מהרגע המופלא הזה בטבע שבו נראה כלב-ים תופס טרמפ על גבו של לווייתן גדול סנפיר (humpback whale). הצלמת רובין מלקולם (Robyn Malcolm) עקבה אחר להקת לווייתנים בקרבה לחופי ניו סאות' וויילס באוסטרליה אך רק כאשר היא חזרה לביתה היא הבחינה שהנציחה רגע מיוחד מאוד בזמן שבו מככבים שני יונקים בדואט משותף.

התמונה עשתה גלים חדשותיים בכל רחבי העולם והזכירה לכולם את התמונה על הדביבון שעשה סיבוב על גב תנין בפלורידה. שלא כמו הסיפור המפוקפק עם התנין שנדרש באימות ומחקר פוטושופי לאמינותו, במקרה זה של כלב הים והלווייתן מדובר במקרה שכבר היה כדוגמתו בעבר. "המקרה הקודם היה כשכלב ים ניסה לברוח ממלתעותיו של לווייתן קטלן וקפץ על גבו של לוויתן גדול סנפיר", אומר הריינג'ר ג'ף רוס (Geoff Ross) משמורת הפארקים של ניו סאות' וויילס.

ולכל הספקנים, הקונספירטורים והספקולנטים מלקולם הצלמת מתעקשת שלא נעשתה בתמונה שום מניפולציה של עיבוד ו/או עריכת פוטושופ. למעשה, היא אפילו לא יודעת לעבוד עם פוטושופ ושמרה על עותק מקורי של התמונה במצלמתה כהוכחה למהימנות דבריה.

לוויתנים גדולי סנפיר ידועים כחביבים ביותר לחבריהם היונקים ונוהגים להשתעשע איתם לפעמים. זוכרים את תמונות הדולפינים שמשחקים על גב הלוויתנים?

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים