האם חליפת האב''כ הצהובה היא מה שנלבש לים בעוד 20 שנה?

מאת יואב נקש אוגוסט 13, 2015

כבר עכשיו אפשר להבחין בשינוי. הזיהום במי הים הולך ומחמיר, הים נעשה סמיך יותר, המים כמו מרק עם חלקיקי פלסטיק צפים, כתמי שמן, שפכים רעילים של מפעלי תעשיה, נגר גשמים שמוביל פסולת וזוהמה ושאר מפגעים מלאכותיים מעשה ידי אדם שצפים, נאכלים וקוטלים כל טיפת מים טובה. הימים והאוקיאנוסים הפכו למזבלה של האנושות וככל שחולפים השנים המזבלה הזו גדלה והופכת את הים לרעיל, עקר, דליל במזון ואף מסוכן לרחצה (שלא לדבר על גלישה).

כבר עכשיו אפשר להבחין בשינוי ולהריח את הצחנה אז מה יהיה בעוד 20 שנה? מה נלבש כשנלך לסשן הגלישה (אם בכלל)? תיאוריה זו של ים רעיל הופכת בחלוף השנים לעובדה מוצקה. הדאגה לשלום העולם ובריאותו של הים הביאה לקיומו של פרויקט משותף בלוס אנג'לס של עמותת Surfrider Foundation יחד עם הצלם מייקל דירלאנד (Michael Dyrland). המפגן האקסהיביציוני שנקרא HAZMAT Surfing בא להמחיש כיצד יראו חיי הגולשים בעוד 20 שנה כשהים יהיה רעיל וקטלני לרחצה.

קבוצת הגולשים בסאן דיייגו החליפה את חליפות הגלישה בבגדי אב"כ עם מסיכות חמצן וגלשו על הגלים כשהם נראים בדיוק כמו אותם אנשים שעובדים בכור גרעיני. המסר מהפרויקט הוא ברור ואינו מצריך הסבר נוסף. כל שעלינו לעשות זה לנסות ולשנות את ההרגלים, להיות יותר קשובים לעולם, לשמור עליו כמו שאנו שומרים על בבת עינינו ונקווה שלא נגיע ליום שבו נצטרך ללבוש את חליפות האב"כ האלו.

תמונה: dyrlandproductions

תמונה: dyrlandproductions

תמונה: dyrlandproductions

תמונה: dyrlandproductions

תמונה: dyrlandproductions

תמונה: dyrlandproductions

תמונה: dyrlandproductions

תמונה: dyrlandproductions

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים