מיצג של בגרות: גולש אמיתי הוא אדם עם מסר סביבתי

מאת יואב נקש מאי 05, 2016

עמית רימון הוא תלמיד כיתה י"ב בבית ספר אומנויות באשקלון, רצה הגורל והוא גם זכה להיות גולש גלים כשרוני ובנם של פנינה ונועם, בעלי מפעל הגלשנים OLLY. עמית ער לנעשה סביבו בים, לזיהום הרב ולפסולת שצפה על המים ונשטפת אל החוף והוא, אינו אדיש לכך כלל. את עבודת הגמר שלו בבית הספר הוא הפך למיצג אומנותי וסביבתי שמתאר מציאות כואבת עם מסר נוקב ומר לעתיד.

"בגלל שאני גולש ומדריך גלישה שאוהב מאוד את הים, עבודת הגמר שלי עוסקת בזיהום הים והזבל שאנשים זורקים בחוף - זה נושא שמאוד נוגע לליבי", אומר עמית. "במיצג זה ישנם שלושה קברים שעליהם מונחים שלושה גלשנים בצבעים שמזכירים לי את גווני הים ועל כל אחד מהגלשנים ציירתי חיה אחרת מהים: לוויתן, כריש וצב-ים. את החיות שכביכול מתו בגלל הזיהום ציירתי בשחור לבן וחצי שקופים והרקע צבעוני ומלא חיים כתזכורת לחיים שהיו להם. בין הקברים פזרתי זבל שאספתי עם חבר מהחוף ווזו כמות קטנה ממה שאספנו באותו היום".

לפניכם תמונות נוספות מהמיצג הסביבתי של עמית רימון / תמונות: ניב אשל

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים