החופש להיות מופתע כשמצלמים אותך 'עושה אהבה' בלי ידיעתך

מאת מידן ארוש יולי 02, 2015

לפני מספר ימים התפרסם באתר סרטון מעולה שכותרתו הייתה "אפקט ההפתעה" ובו דבון הווארד גולש על לונגבורד כמו בחלומות. כעבור מספר חודשים מגיע לידיו ולהפתעתו סרט וידאו שצולם ללא ידיעתו. סיפורו הפך כה מציאותי עבורי כי מקרה דומה לזה קרה גם לי שעה שרכבתי להנאתי על הסקייטבורד שלי בטיילת צ'ארלס קלור, תל אביב.

טיילת צ'ארלס קלור זהו אחד הספוטים האהובים עליי ביותר - סטריפ בטון רחב ברמת הגימור המושלמת לרכיבה, המון דקלים, דשא וירוק מסביב. ספסלים מוצלים פזורים במתחם ומשמשים אפשרות נוחה להמלט מהחום ולתפוס קצת צ'יל… אך אם ישנו דבר שהופך את הספוט הזה למושלם באמת זהו הים כמובן שנמצא במרחק נגיעה.

אני אוהב לרכוב שם במיוחד מכיוון שרוב סגנון הרכיבה שלי מושפע מגלישת גלים, סטייל לונגדבורד וסינגל פין. אני מאוהב בתנועות הארוכות, ברדיקליות, באופן החיבור בין הגולש והים. ג'ימי הנדריקס מנגן את פרידום (Freedom) באוזניות ואני על הגל מותח את גבולות היכולת והתנועה שלי, מתחרע! "שחיטה כשרה" אני אוהב לקרוא לזה.. Just spiral my way to freedom... זה אושר!

הוסיפו אותנו כחברים בפייסבוק ו/או הרשמו לסרף-לטר של צלם ים והשארו מעודכנים בכל מה שחדש!

כשכבר באמת נגמר לי האוויר התיישבתי על אחד הספסלים וניגבתי זיעה מהמצח. בחור אחד התקרב ופנה אליי באנגלית, בידו הגיש לי כרטיס ביקור שעליו היה כתוב שמו michal siergiejewicz, "צילמתי כמה תמונות שלך" הוא אמר, "ואם תרצה אשמח לשלוח לך אותן במייל". ואכן, יצרתי איתו קשר וקיבלתי לידיי תמונות שגרמו לי לאושר רב ועשו לי הרבה טוב על הנשמה.

"אני מאוהב בתנועות הארוכות, ברדיקליות, באופן החיבור בין הגולש והים. ג'ימי הנדריקס מנגן את פרידום (Freedom) באוזניות ואני על הגל מותח את גבולות היכולת והתנועה שלי, מתחרע!"

מעולם לא צילמו אותי רוכב ללא ידיעתי, נמצא רק אל הראש שלי שמפנטז על ימים בסרי לנקה שיעברו בין הגלים לבין זלילת אננסים שלוחת רסן. כשמצלמים אותך יש תמיד מן הרגשה כזו שמשהו נכנס בינך לבין הרצון הטהור שלך לעשות את זה מושלם. כשאין לך מושג שמלצמים אותך אתה זוכה לעשות את זה נכון - בלי שום כוונה להרשים את העדשה, בלי לחשוב על איך זה ייצא. הדבר שריגש אותי במיוחד הייתה תמונה שצילם מיכאל יום קודם לכן בצומת הרחובות אלנבי-קינג ג'ורג', כמובן ללא ידיעה שיצטלבו שוב דרכינו וכל אחד מאיתנו יעשה את מה שהוא אוהב הכי טוב.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מידן ארוש

משתדל לאהוב את הדברים הפשוטים ביותר - את הצניעות של הטבע, חיוכים, כנות ולב פתוח. הדרך מלאה בכל אלה - וכשיוצאים לטייל מגיעים למקומות נפלאים.

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים