פריזר של ים: גלים קפואים בחוף המזרחי של ארה'ב

מאת יואב נקש פבואר 28, 2015

חורף קפוא עבר על החוף המזרחי של ארה"ב. לאחר שנהר ההאדסון התכסה בגושי קרח ענקיים ואחרי שמפלי הניאגרה קפאו בתנועתם הגיע תורם גם של גלי הים לקפוא במקומם. אתם יכולים להיות רגועים, הגלים עדיין נעים. במידה והם היו קופאים במקום אז כנראה שכבר היה מדובר בעידן קרח חדש... אבל עם התמונות שאותן צילם ג'ונת'ן נימרפרו (Jonathan Nimerfroh) בטיולו לאורך אחד מחופי ננטאקט (Nantucket) שמסצ'יוסטס, נראה שאנחנו לא ממש רחוקים משם.

ג'ונתן טייל על החוף כשבחוץ שררה טמפ' של 7.2°C - (מינוס). הקור הכבד ששרר על שפת הים כמעט והקפיא לחלוטין את השכבה העליונה של פני הגל. קריסטלים של קרח הכבידו על תנועת הזרמים ושבירתם הפכה גמלונית. צבעו של הגל הנשבר מהפנט לצפייה. טמפ' המים שינתה את מרקם הגוון ומשחה במכחול פסי צבעים של לבן, אפור, ירוק וכחול. שילובם של הצבעים האלו הם שהעניקו את האשליה שמדובר בגל שקפא במקומו. וכל שאני יכול לחשוב עליו הוא... מה עם הדגים? האם גם הם קפואים?

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים