מחפשים מבצע בקניון של נאזארה: גל ב-100 פיט

מאת יואב נקש דצמבר 12, 2014

שוב אנחנו מסתובבים בקניון (התת ימי) של פלאיה דו נורטה בפורטוגל ופוערים פיות על בתדהמה על גלי הענק שמוכרים שם. העונה רק החלה אבל "מכירת החיסול" של הגלים בעיצומה. הקניון של נאזראה עמוס בגולשים שתרים אחר המבצע של החיים: גל ב-100 פיט.

הבלאק סוול (Black Swell) של שנת 2013 חזר פעם נוספת ובגדול גם השנה. בין התאריכים 10-11 בדצמבר פקדה סערה אימתנית את חופיה הצפוניים של אירופה וערמה גלי ענק שנשברו מנורווגיה ועד פורטוגל. כשתנאי הים הסוערים שכחו, הסוול העצום סיפק את התנאים שלהם כולם חיכו. את הצוות של 16 גולשים ונהגי ג'ט סקי נטולי כל פחד, הוביל האחד והיחיד שהגיע במיוחד לאירוע - גארת מקנאמרה. ה-16 טבלו במים הקפואים של נאזרה וקיוו להגיע לשיא הנכסף של גלישה על גל בגובה  100 פיט.

אירוע שכזה עשה גלים עוד כשהים היה שטוח. גולשים, סקרנים ומעריצים רבים עשו את דרכם למיגדלור של נזאראה מבעוד מועד ותפסו מקום טוב ביציע בכדי לצפות בתופעה של גלי הענק ואולי בשיא העולם בלייב. צלמים פרטיים, צוותי טלוויזיה ואתרי תקשורת מקוונת שלפו מיקרופונים ומצלמות בכדי לסקר ולתעד. אצבעות כולם היו מופנות אל האופק כשהגולשים ירדו הרי מים מלוחים ענקיים שאת גובהם האמיתי קשה היה לאמוד. הפוינט של נאזארה והגלים האחרונים סיפקו עוד כמה כניסות ומועמדים חדשים לטקס פרסי גלי הענק... בקצב המועמדויות הזה נראה שהבחירה השנה תהיה מאוד קשה.

תמונות ווידיאו MSW

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים