חול ומכחול: ציורי פרסקו מרהיבים על חופי דרום צרפת

מאת יואב נקש אוקטובר 13, 2015

אומנות על גרגירי החול נשארת בפועל רק לפרק זמן קצר אך כשמצלמים אותם היצירות זוכות לחיי עד - וכמה טוב ויפה שכך. סאם דוגאדוס (Sam Dougados) בן ה-38 מביאריץ פוקד את החוף בשעות שיא השפל של דרום צרפת ובעזרת מגרפה הוא מצייר יצירות פרסקו ענקיות ומרהיבות. "בעבורי זה שילוב של אומנות רחוב ואומנות על יבשה", אומר סאם. "אני משתמש במקומות ציבוריים בכדי להנגיש את האומנות בחינם לכל אחד - כך קל להבינה, להפיץ את משמעותה ולהינות מיופיה".

"זוהי דרכי להשתמש במקום שגרתי בטבע בכדי להעביר מסר או לגרום לאנשים להסתכל על הסביבה שלהם בצורה שונה ולהביא אותם לשאול שאלות. אני מנסה ללכוד את היופי החולף והארעי של הטבע. העבודה שלי מתאפיינת בגיאומטריה ובשירה שגורמת לנו לעצור ולחשוב על הרגע הקסום - על מערכת היחסים שלנו עם הטבע ועל מהות האדם. החוף הוא גם אזור המשמש להצגת האומנות מעבר למה שניתן באמצעי תקשורת אחרים, שכן יצירות האומנות שלי יכולות להתפרש על מרחק של יותר מקילומטר אחד."

"לעבודתי יש שני אספקטים עיקריים: ציור וצילום. לאחר שעבודת הציור מסתיימת ורגעים לפני שהגאות מוחקת את הכל, אני דואג לצלם את היצירות מזוויות נבחרות. הציור משקף את המציאות החולפת של הטבע תוך כדי שהתמונות מנציחות את יופיין. בדרך זו, העבודה שלי היא כמו גן גדול של זן (Zen) על החוף." עוד על עבודות האומנות של סאם דוגאדוס בקישור הבא

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים