אומן-על ים: מצייר מעל מפלס המים כשהוא צף על סאפ

מאת יואב נקש מאי 29, 2015

ובדיוק כשחשבנו שבזה זה נגמר, נמצא עוד שימוש לסאפ. שון יורו (Sean Yoro) הוא במקור יליד הוואי של הדקלים אך מתגורר כיום בניו-יורק של גורדי השחקים. נפשו האומנותית שהיתה מוקפת ים וגלישה חיפשה מפלט ואולי אף זיקה למקורותיו שאותם הוא מצא לבטא בסדרת ציורי קיר מרהיבים של נשים אותם הוא מצייר בזמן שהוא צף על הסאפ. "אני מצייר כל מיני דברים על כל מיני דברים", הוא אומר, "והגאות שמסתירה את עבודותי לא מטרידה אותי, כי זו בדיוק המטרה". שון יורו הוא אומן של מחוץ לקופסא והרבה מעל פני הים של כולם.

בניו יורק יש גרפיטי בכל מקום. הבטון האפור זוכה למנה של ספריי ומכחולים צבעוניים, פרי יצירתם של אומנים כנופיות ועד לאנרכיסטים שחותרים תחת הממסד - הגרפיטי הוא נחלתו של כל אדם שרוצה להביע דבר מה ודעה על ידי רשמיו בציור ובגרפיקה. הגרפיטי של העיר הגדולה צובעת אותו בחיים ומהווה סממן ייחודי לאופי ולנוף המגוון של הכרך הענקי. אך ישנו אומן אחד שונה מכל השאר. הוא אינו זוחל מתחת לאדמה לתעלות הסאבוויי ואינו מחפש קיר בניין על פני היבשה, הוא מצייר על מבנים תעשייתיים במקום מאוד לא שגרתי - על מי הים.

שון יורו מצייר את געגועיו לנשות הוואי. כינויו הוא "הולה" (Hula) על שם סגנון הריקוד המסורתי של ילידי האיים. ומכיוון שטכניקת הציור שלו נעשית מעל גובה פני המים הוא נעזר בכלי שייט המוכר לו היטב מביתו באואהו - בסאפ. הפורטרטים המהוקצעים של הנשים שמגיחות מתוך המים נמשחים בצבעי אקריליק וברגעים של גאות ושפל הן נראות כאילו והן צוללות למים אומ מגיחות מן המעמקים. 

"אני לווה קיר בים מכל מי שמוכן להעניק לי אחד", אומר האומן בדרכו הפיוטית. "היצירה שמופיעה כאן (למעלה) היא בהשראת השקט שבמצולות, כשכל מה שניתן לשמוע זה רק את פעימות הלב בזמן שהכל מסביב מתפוגג".

אני באופן אישי אוהב את הרעיון, את האומן, את ציוריו, את השילוב שבין הסאפ, למים ולנשים כמובן. זוהי אומנות רחוב שעושה הסבה לים - אומנות שלעולם לא תהיה משעממת ויבשה :)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים