כך זה נראה: הצצה ראשונה לגלישה בקוריאה הצפונית

מאת יואב נקש אוקטובר 11, 2015

אז ככה זה נראה. ואלמלא ידענו שמדובר על פוינטים של גלישה במדינת חד-תושביה בצפון קוריאה, היינו בקלות יכולים לחשוב שמדובר במקום יפה ופסטורלי אחר על פני הגלובוס הכחול. בכתבה שפרסמנו כאן לראשונה בחודש אוגוסט הבאנו לידיעתכם על כוונת משלחת גולשים חלוצית לגלוש על פוינטים שאותם ראו לפני כן רק בתמונות לוויין. אז המשלחת הזו יצאה לטיולה וחזרה עם רשמים מדליקים ותמונות של אור מחופי מדינה חשוכה.

הסגירה ההרמטית של המדינה מצפון אינה מאפשרת לנו לדעת רבות אודותיה, ואין הכוונה לדברים שאנו שומעים בחדשות על הפרת זכויות האדם, על שליט קר ואכזר שדורש מכולם ללבוש ולהתספר אותו הדבר, אלא על המדינה עצמה, על נופיה, על החופים ועל הגלים שנשברים בפוינטים שוממים. הגולשים הם היחידים שיכולים לפלוש לתחומה של המדינה בלי ממש לדרוך על אדמתה.

מדריך טיול הגלישה ניק זאנלה, מסביר ללמקומיים, שככל הנראה חלקם היו שתולים של הממשל, את רזי הגלישה.

בלקט התמונות הבא של טיול הגלישה הראשון לצפון קוריאה, אנו זוכים להצצה נדירה על שבירות הגלים והגולשים, מנקודת מבט מגובה מפלס פני הגל. את הטיול שהובילה חברת Uri Tours האמריקאית הוביל המדריך ניק זאלטה (Nik Zanella) שאמר כי הוא לא ציפה לגלים של 10 פיט עם צינורות חלולים "אבל מצאנו שבירה ימנית בפוינט בחוף מאג'ון (Majon beach) ועוד מספר שבירות חוף חזקות שבתנאים טובים יכולים לספק גלים איכותיים."

זאנטה וצוותו הקימו מחנה גלישה (Surf Camp) שבו שהו במשך שבעת ימי הטיול. לתיירים הצטרפו גם מספר מקומיים שככל הנראה היו "שתולים" אבל זאנטה רוצה להאמין שמטרתם הייתה אמיתית. "החלק הטוב ביותר של הטיול היה שהצטרפו אלינו מקומיים שרצו ללמוד לגלוש. בימים הראושני הם התביישו ורצו רק להסתכל אבל לקראת סוף הטיול לא הצלחנו להוציא אותם מהמים", מספר אחד התיירים מגרמניה.

הרפובליקה הדמוקרטית של צפון קוריאה בשיתוף עם חברת הנסיעות Uri Tours האמריקאית הסכימו לקיים את טיולי הגלישה האלו באופן עקבי החל משנת 2016. זה אולי אינו היעד שעליו חלמתם אבל בהחלט אחד המקומות המרתקים שמתי מעטים זוכים להגיע ולגלוש בו. מה אתם אומרים? נוסעים?

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים