מדת לניו-רליג'ן: סקייטפארק בכנסיה נטושה בספרד

מאת יואב נקש דצמבר 24, 2015

רוכבי הסקייטבורד בסנטה ברברה שבספרד חזקים באמונה. הם כל כך אדוקים שהם החליטו לשדרג את דתם מנצרות לסקייטבורדיזם ולקיימה בכנסיה ישנה בת 100 שנים. הכנסיה "church of Santa Barbara" שהוקמה בשנת 1912 ננטשה ברבות השנים עד שכמה סקייטרים הפיחו בה חיים חדשים, צעירים ורעננים; סקייטפארק עם רמפות, פרסקו גיאומטרי אומנותי על הקירות וויטרינות גדולות שמהן נשקף אור יקרות - התשובה המודרנית לקאפלה הסיסטינית.

בזהותה החדשה הכנסיה נקראת "מקדש הכאוס" (Kaos Temple) ובתוכה הוקמה רמפה (Half Pipe) שתעשה קצת סדר. את הקירות הצבעוניים ומלאי החיים צייר האומן אוקודה סאן מיגל (Okuda San Miguel) שמכנה את יצירתו "הקאפלה הסיסטינית שלי". השילוב האומנותי של הכנסיה הישנה עם ענף הספורט הצעיר עושה את הפרויקט הזה לסוג של ניו רליג'ן.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים