הפורטפוליו של סטוארט גיבסון - V.I.Photographer

מאת יואב נקש מאי 26, 2015

לשמו של סטוארט גיבסון (Stuart Gibson) נחשפנו עם סדרת סרטוני הרחף המדהימים שאותם צילם ברחבי העולם. סרטונים של גלים, גולשים, נופים, טבע וחי שאותם תיעד ממעל עם עריכה נפלאה מגובה העיניים. אבל לא רק בצילומי רחף מסתכמת אומנות הצילום שלו שכן כשרונו מתבטא גם בצילומי סטילס מגובה מפלס פני הים ומתחת למים. סטו גיבסון הוא צלם שבעבודותיו ניתן לצפות ללא הרף - לצלול אל תוכן ולרחף מעליהן. לפניכם כמה פרטים אודותיו

סטוארט גיבסון נולד בטזמניה בשנת 1983 ועל אף שתמיד אהב צילום ומצלמות הוא החל את לעסוק בכך רק בשנת 2003. כאשר חברו הטוב השאיל לו את מצלמת Canon EOS 5 הוא התאהב בצילום הסטילס וזה הדהים אותו עד כלות. הצילום עם עדשת 35 מ"מ הייתה עבורו המבחן האמיתי לרכישת מיומנויות הצילום.

סטוארט גיבסון - כישרון בצילום, השראה מהמנטור אבל בעיקר מן הים

חברו הטזמני והצלם מקצועי, שון דייווי (Sean Davey), היה להשראה אמיתית עבורו והמנטור שלו לצילום. דייווי תמיד שמח לעזור לו, הושיט את יד וייעץ לו רבות, ועל כך הוא תמיד מרגיש שהוא חב לו תודות רבות. אבל לדבריו, הדרך להפוך לצלם מצליח היא לא מי שנתן לך את ההשראה אלא לצלם את הדברים שמהווים עבורך השראה. "לעיתים זה קשה להתמקד בפרטים הקטנים בכל זמן נתון, אבל שם קל למצוא אלמנטים שיכולים ליצור תמונה בלתי נשכחת." אומר גיבסון בראיון לעמיתנו ב-The Inertia. "אני עדיין לומד את רזי הצילום ונהנה מכל רגע שאני עוסק בזה. אני באמת לא יכול לחשוב על תעסוקה יותר טובה מזה".

"התשוקה הגדולה שלי היא גלישה, סנובורדינג וסקייטבורדינג אבל 90% מתמונותי קשורים לספורט הגלישה ולמים בדרך זו או אחרת. נולדתי לגלישה ואני גר בקרבה לים כך שקשה לי להתנתק מהחוף לפרק זמן ארוך. חיי כצלם כוללים טיולים רבים, שחיה, שעות שמש וישיבה מאחורי מחשב - הרבה מזה".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים