נמצא המקור לזיהום הים: לוויתן עם בעיות עיכול

פבואר 21, 2015

הטבע הוא דבר מדהים ויפה אבל לפעמים הוא קצת ... איך נקרא לזה? איכססס! תשכחו מכתמי שמן ושאר שפכים מזהמים בים, לוויתנים עושים את העבודה בצורה יסודית, טבעית ומעולה. צוות צוללנים באיים הקאריביים זכה לקבלת פנים "מחורבנת" מלווייתן מסוג ראשתן גדול ראש (Sperm Whale) שבחר לעשות את צרכיו בלי בושה, ישירות בפניהם.

איך שלא ננסה ליפות את זה ולכבס את המילים בז'אוול ריחני, צוות הצוללנים זכה ל"מקלחת" של קקי, פשוטו כמשמעו רק בלי הסירחון המצחין. צוות הצולננים שעבד על פרויקט צילום לוויתנים ממשלתי בקרבה לחופי האי דומיניקה בקאריבים, הופתע משחרור כמות כה אדירה של צרכים עד כי הם לא ראו את דרכם במים ולא הצליחו להתחמק מעננת הצואה שאפפה אותם בזמן. על אף שישנה אפשרות שלווייתן הראשתן סבל מבעיות עיכול, הצוללנים מאמינים שזה היה סוג של מנגנון הגנתי שנדיר מאוד לחזות בו.

קרי ווילק (Keri Wilk), אחד מהצוללנים שנכח באירוע המשחרר של הלוויתן, אמר בתיאורו שהמים שינו את צבעם מהר מאוד לגוון של שוקולד חלב. מוסיף ואומר ווילק שדווקא באותו רגע הוא בחר לצלול  עם משקפת ושנורקל ולצערו הוא לא הספיק להתחמק בזמן מה"פונאדו" (Poonado). בתיאור המפורט מסביר ווילק שהצ'וקלד מילק כיסה אותו כשהלוויתן החל לנוע מצד לצד ונפנוף סנפירו גרם לערבול המים והחומר.

"מצאתי שיירים בעיניים, בפה, בחליפה ובעצם הייתי ממש רווי בזה מכף רגל ועד ראש. אבל לאחר שהתרחקתי מהעננה החומה הכל נשטף מהר מאוד ולא השאיר ריח בכלל. על אף זאת כשחזרתי לחוף דאגתי לעשות מקלחת ארוכה מהרגיל. אתם יודעים... לכל מקרה :)"

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים