ילד בן 13, אלוף גלישה מריוניון, נהרג בתקיפת כריש

מאת יואב נקש אפריל 14, 2015

זה מסוג החדשות שגורמות לעצב רב. ילד צעיר בגיל מצווה שטרם זכה לחיות את חייו נהרג מתקיפה קטלנית של כריש. אליו קנסטרי (Elio Canestri), גולש צעיר בן 13 שהיה בעל עתיד מזהיר בגלישה מצא את מותו במהלך גלישה בריוניון איילנד (Reunion Island) שבאוקיאנוס ההודי - מקום שידוע לשמצה בתפוצת הכרישים הרבה ומקרי התקיפה התכופים.

אליו קונסטרי ז"ל היה יכול להיות הכוכב הבא בגלישה - יהיה זכרו ברוך.

אליו בן ה-13 הותקף במהלך גלישה במקום שחל בו איסור גלישה מחשש לתקיפה של כרישים. מעדויות אנשים שנכחו במקום עולה כי בזמן התקיפה אליו גלש במרחק של כ-15 מטרים מהחוף. הכריש נגס בזרועותיו, רגליו ובבטנו לפני שחולץ לחוף. סירת הצלה מצאה את גופו המרוטש של הנער שהיה כבר ללא רוח חיים. אליו היה אחד מהגולשים העולים בריוניון, בעל פוטנציאל אדיר בגלישה שבעתיד היה יכול להיות אחד מכוכבי הגלישה הצרפתים.

ג'רמי פלורס בן המקום ספד לו באינסטגרם: "תקיפת כריש קטלנית נוספת בריוניון איילנד הבוקר. אליו בן ה-13, היה אחד מהגולשים הטובים. מילים אינן יכולות לתאר עד כמה עצוב וכועס אני. כל כך צעיר!! חדשות ששוברות לי את הלב. RIP".

כוחות השיטור וההצלה מכסים את גופתו של אליו קנסטרי בן ה-13 רגעים לאחר התקיפה. (תמונה: Mirror.co.uk)

מקרה התקיפה היה במערב האי במקום שנקרא קאפ הומארד (Cap Homard). מאז חודש פברואר ההנחיות של איסור גלישה הורחבו לכל רחבי האי. מאז 2011 היו 16 תקיפות כריש כששבע מהן קטלניות. מזה מספר שנים וכתוצאה מריבוי התקיפות, הוחל מצב חירום שכולל תקנות וקנסות לגולשים. בנוסף, הממשלה מאשרת מידי כמה זמן את קטילתם של כמאה כרישים (כרישי טיגריס וכרישי שור).

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים