מה הוא קופץ...? קיק פליפ של 20,000 דולרים...!

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

מה הוא קופץ? הקוסם מארץ עוץ של הגלישה זולטאן טורקוס (Zoltan "The Magician" Torkos) מתאמן כל הזמן על תרגילים חדשים שהביאו אותו לשיאים מוזרים. עם התרגיל האחרון שלו שכלל אופדליפ קיק-פליפ (Off the Lip kickflip) הוא מועמד עיקרי לזכייה ב-20,000 דולרים ירקרקים!

המעז מנצח. זולטאן טורקוס מהמוצא ההונגרי הגר בסנטה קרוז בקליפוניה הוא סוג של אשף בתרגילים בלתי אפשריים בגלישה המשולבים עם טריקים של סקייטבורד. במשך שנים רבות הוא מתאמן על ביצועיו וארסנל שמות התרגילים שביצע נכנסו בקול תרועה רמה לז'רגון הגולשים ברחבי העולם: ה-קיק פליפ (The kickflip), דארקסייד(The Darkslide) והפינגר-פליפ ספונג'בורד טרנספר (Fingerflip Spongeboard Transfer) הם מהמפורסמים שביניהם.

zoltan kickflip off the top זולטאן קיק פליפ

בשנת 2011, חברת וולקום (Volcom) החליטה להעניק פרס כספי על סך 20,000 דולרים לגולש הראשון שיצליח לנחות בשלמות קיק-פליפ. בניסוחה של החברה היא התנתה את הזכייה לפי ביצוע התרגיל בדגש על כך שלא מדובר  בסתם קיק-פליפ, של גל חוזר או להיעזר בידיים לסיבוב הגלשן כי אם: "על הגולש לעשות ביצוע של אופ דה טופ קיק-פליפ (Off the Lip kickflip) הווי אומר, שראשית על הגולש לבצע פניה של בוטום טורן (Bottom turn), להגביה באייר (Airial) ובשימוש הרגל הקדמית להפוך את הגלשן בסיבוב של 360 מעלות, לנחות בשלמות ולהמשיך בגלישה רגילה.

כעת, זולטאן בטוח שהוא הצליח "לפרוץ" את הכספת של וולקום כשהוא מציג לראווה את התרגיל בהתאם לתנאים והחוקים של החברה. צילום הסרטון המתעד את התרגיל נעשה ב-16 במאי 2013 בחוף סנטה קרוז בקליפורניה. חברת וולקום טרם הגיבה על ביצוע התרגיל של "הקוסם" אך רבים מאמינים שהוא אכן הצליח לעשות את ה- Off the Lip kickflip בשלמות. מה אתם חושבים?

ובנימה קצת אחרת. הטריקים האלו הם בסה"כ שעשוע קל שאין להם, ולו חצי דבר, המקשר בינם לבין גלישה... אולי למעט הים והגלשן. לא מדובר כאן בטכניקה מתקדמת פרוגרסיבית שתביא לשינוי תודעתי בספורט הגלישה אך יש בו אתגר אישי והוכחה לשליטה שגובלת בשיטה לבצע תרגיל שנלקח מן היבשה (סקייטבורד כמובן).

art4

אז אם זה קצת גורם לכם לגחך ואולי גם לתפוס את הראש ולהגיד "איך לעזאזל משלמים על זה סכום כל כך גבוה של כסף?" יש לכם סיבה מוצדקת.. כי בסה"כ מדובר בעוד חברה שבחרה בטכניקה של "קיק (פליפ) סטארט" להביא לפרסומה. את הסכום הזה היה אפשר להעניק בקלות לגולש אמיץ שתופס גל ענק בעמוקים. זו דעתי.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים