חדשות

3000 מייל עם סנפיר ענק: לחצות את האטלנטי בבטן 'מובי הלוויתן'

מרץ 17, 2016

כבר ראינו כלי שייט מוזרים בעבר וגם לוויתנים אבל זו הפעם הראשונה שאנו עדים לשילוב של השניים צפים כאחד על פני המים. איש הכוחות המיוחדים האנגלי, טום מק'לין (Tom McClean), ינסה לחצות את 3000 המיילים של האוקיאנוס האטלנטי על גבו ובבטנה של אוניה בצורת לוויתן. "מובי", הלוויתן במשקל 62 טונות, ינסה לצלוח את הדרך הארוכה מלונדון ועד לניו יורק.

מקלין החל לבנות את "מובי" (Moby) לפני 20 שנה ובמו ידיו. כעת הלוויתן באורך של 20 מטרים מוכן לצאת לאתגר האמיתי - חציית האטלנטי. הסקוטי בן ה-73 השקיע 100,000 פאונד בכדי לבנות את כלי השייט המוזר ונותרו לו פינישים אחרונים לפני שהוא יוצא להרפתקה של החיים. "זה לא דומה לשום דבר שנעשה בעבר ולקח לי הרבה זמן עד שהגעתי לכך", אומר מק'לין. "להטיל עוגן בפני קהל רב של אנשים יהיה שירת הברבור עבורי שתכתיר את ההישג שלי".

בבטן הלוויתן יש מקום מרווח לסלון, חדר שינה, וגם דק לים הפתוח... מובי על הנייר בקרוב שוחה בים.

בשנת 1969, מק'לין היה הראשון שחצה את האוקיאנוס אטלנטי בחתירה ממערב למזרח. ובשל כך הוא משוכנע שהוא מוכן לקראת המסע הבא. "כל שלב בחיי הכין אותי לבאות. היתמות שלי מהוריי חישלה אותי והפכה אותי לחייל, והשירות הצבאי בכוחות המיוחדים לימד אותי איך להתמודד ולשרוד. הכל בחיים זה השרדות, לשמור על עצמך בזמן שאתה עושה את שאתה רוצה ומאמין בו", אומר מק'לין.

נכון לרגע זה "מובי" עדיין נמצא באזור מרוחק על החוף שליד לוך נוויס (Loch Nevis), ברמות סקוטלנד. הווטרן הסקוטי עובד כרגע על שיפור פנים האוניה ושדרוגו בציוד אלקטרוני חדיש. ברגע שהוא יסיים את עבודתו הוא ייכנס לבטן הלווייתן ויצא ממנה כשיגיע לניו-יורק.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים