תאונה קשה: גולש ברינקון נהרג לאחר שהתנגש בגולש אחר

מאת יואב נקש מרץ 10, 2021

הים הוא מקום מסוכן ולא בגלל הכרישים או השוניות אלא בעיקר בגלל גולשים אחרים. תאונות גלישה מתרחשות כמעט על בסיס יומי אבל ברוב המקרים זה מסתיים בחילופי דברים קשים בין הגולשים שפונים לדרכם וממשיכים בשגרתם, אבל במקרה האחרון שהתרחש ברינקון שבסנטה ברברה מפגש שכזה הסתיים במותו הטראגי של גולש.

יום צפוף ברינקון קיבל תפנית איומה כאשר לפני מספר ימים גולש נהרג לאחר התנגשות עם גולש אחר בעת שרכב על גל. ג'ראלד ג'רי' גילהול ג'וניור בן 51, רכב על גל בשעת אחר הצהריים וככל הנראה התנגש בגולש אחר שחתר אל עבר הליין אפ. על פי עדויותיהם של גולשים אחרים, הנפילה של גילהול לא נראתה קטלנית עד כדי כך שתביא למותו ולכן גם לא גרפה הרבה תשומת לב מהסובבים.

על אף זאת גולשים נחלצו לעזרתו של גילהול ומשו אותו מן המים אל החוף שלו כשהוא מחוסר הכרה. כשהגיעו לחוף הם הזעיקו עזרה וביצעו בו פעולות החייאה. צוות חילוץ מוטס הגיע לחוף וניסה להחיות את גילהול אך לשווא, לאחר זמן לא רב הם נאלצו לקבוע את מותו כתוצאה מפגיעת ראש.

הגולש השני שהיה מעורב באירוע ההתנגשות הובהל לבית החולים עם חבלות בראש ובאף, זאת בעקבות המכה שספג מהגלשן של גילהול.

תאונה קטלנית על הגלים. גילהול בן ה-51 נהרג בהתנגשות עם גולש אחר ברינקון.

מקרה מצער זה צריך להוות מנורת אזהרה לכל גולש באשר הוא. אל תגלשו צפוף מידי, תכבדו את חוקי הגלישה, תהיו עירניים לסובבים אתכם ובכל מפגש שכזה, דבר ראשון תוודאו אם הגולש נפגע והאם הוא בסדר.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים