חדשות
חדשותסביבה ← בשם כולם: הוגשה תביעה ייצוגית נגד חברת החשמל על סך 36 מיליון ש'ח על זיהום מי הים

בשם כולם: הוגשה תביעה ייצוגית נגד חברת החשמל על סך 36 מיליון ש'ח על זיהום מי הים

מאת יואב נקש ינואר 15, 2017

כתם המזוט הסמיך והשחור שצבע את הים הכחול בתאריך 10 בינואר 2017 הותיר נזק סביבתי עצום והרבה מאוד כעס על הגורם למפגע - חברת החשמל. בעקבות תקלה / פיצוץ בצינור דלקים של חברת החשמל באשדוד הכתם נע צפונה לאורך חופי הארץ ועד מעבר להרצליה. על אף פעולות חברת החשמל לנקות את המפגע והפסקת קו ההזרמה הנוכחי, הוגשה תביעה ייצוגית על סך 36 מיליון שקלים בכדי שמקרים מאין אלו לא יחזרו על עצמם.

עם כל התמונות האוויריות של כתם הנפט הגדול ששודר בערוץ 2, אף אחד מאיתנו לא יכול היה להישאר אדיש לפוסט וקטע הווידיאו המטלטל שהעלה גולש בשם מאיר אלחרר לאחר שחזר מסשן גלישה בחוף המערבי בתל אביב.

"זהו יום מאוד עצוב לנו ולים שלנו... בואו תראו מה יוצא מהבוטיס שלי לאחר שעתיים של גלישה", הוא אומר נרגש. "תראו את הצבע שיורד מהם. פשוט לא להאמין. מדינת ישראל 2017!. ...מזעזע! פשוט חושב מה הולך להיות כאן בתקופה הקרובה, כל בעלי החיים שהולכים לשלם על הטעות המטומטמת הזו. כל הגולשים שגלשו בזה היום במשך שעות באשדוד, פלמחים, בת ים, נתניה". הWQS מגיע וקאריסה פה, בואו נראה מה היא תגיד כשהיא תריח כמו עובדת בתחנת דלק... פשוט מביש"!

בתחילת דבריו אמר אלחרר כי חברת החשמל עשתה טעות והוא בספק אם מישהו ישלם על הנזק שנגרם. דבריו הדהדו בקול זעקה גדולה והגיעו לאוזניו של יונתן יעקובוביץ', חבר מועצת העיר הרצליה ופעיל סביבה מוביל בישראל. יעקובוביץ', עורך דין במקצועו, הגיש ביום ראשון 15.01 כתב תביעה ייצוגי כנגד חברת חשמל על סך 36 מיליון שקלים בשם כלל תושבי הארץ והאנשים שלהם זיקה לים בפרט.

"למי שעוד לא הבין, גולשים זה לא עוד קבוצת אנשים עם תחביב משותף - זאת קהילה מאוגדת שתלחם בחירוף נפש על מקור החיים והאושר שלה ושל כולנו!" כתב יעקובוביץ' בפוסט שהעלה לצד כתב התביעה.

"חייבים להגיש תביעה שכזו בכדי שהגורמים האחראים יוודאו שהדבר לא יחזור על עצמו בעתיד" מסביר יעקובוביץ'. "כל מי שאכפת לו מהים מיוצג ומעורב בכתב התביעה כשהמטרה שעומדת לנגד עיני היא לוודא שחברת החשמל וגופים אחרים יעשו תחזוקת בלאי אמיתית בכדי להימנע מתקלות כגון אלו בעתיד."

אתר צלם ים מחזק את ידיו של יעקובוביץ' ביוזמתו האמיצה לתביעה ייצוגית שיש בה הרבה מאוד כוח לשנות ולהשפיע על התנהלות עתידית של הגורמים המעורבים / המזהמים. למען הים, למען החיים - תודה וריספקט ענק!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים