ילד בן 9 מניו ג'רזי חוגג 150 ימים רצופים של גלישה

מאת יואב נקש אוקטובר 26, 2020

בזמן שאנחנו סופרים ימי בידוד וסגר, קארטר דורלי בן ה-9 סופר 150 ימים רצופים של גלישה - שהם מעל לחצי שנה של כל יום על גל. זה התחיל במטרה צנועה יחסית של 100 ימי גלישה רצופים לפני שהיה צריך לחזור לספסל הלימודים, אלא שאז הוא הבחין שהוא יכול לשלב בין לימודים לגלישה עד שלאחרונה חגג 150 ימים ומיד אחר כך הציב לעצמו עוד מטרה של 400 ימים.

שיאים של ימי גלישה רצופים דורשים התמדה ארוכה בזמן - הישג ששמור רק למתי מעט גולשים. הגולשת הצעירה מג רו בת ה-15 התמידה ללכת לים ולגלוש במשך 3 שנים רצופות - בסה"כ היא סימנה בשלושת יומניה 1095 ימים! אבל זה כאין וכאפס לעומת שיאו הפנומנלי של דייל וובסטר שגלש מידי יום במשך 40 שנה וסגר סקאלה של 14,642 ימים.

מספר הימים שדורי בן ה-9 גלש הם אולי מועטים בהשואה למבוגרים, אבל אם יתמיד כך מגיל כה צעיר הוא יכול להגיע לשיא מרשים כבר בשנות העשרה לחייו. אימו של דורלי, דואן, שמתעדת את השיא האישי של בנה בעמוד האינסטגרם cartercatcheswaves לא האמינה שבנה יעמוד במשימה שהציב לפניו בהנחה שבגלל שהוא סובל מבעית קשב וריכוז הוא יוותר על כך מהר מאוד. "בלי ששמנו לב הוא פתאום השלים 50 ימים של גלישה והוא לא ויתר גם בימים שבהם ירד גשם", מספר אימו.

קארטר מצא חלונות זמן שבהם הוא יוכל לגלוש. וגם בתקופה של ההוריקנים ובים רוגש, הוריו עזרו לו לאתר מקומות שבהם הוא יוכל לטבול את הגלשן בבטחה ולגלוש בכדי להחזיק במשימתו. עזרה נוספת הגיעה מצידו של הגולש בן גרייבי, שעודד אותו להתמיד. קארטר ממשיך ללכת לים מידי יום במטרה להגשים את שיא ה-400 ימים - אנחנו מהמרים שזה לא יגמר שם.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים