חדשות

קצת יותר מפלצתי מהרגיל: הזוכים בטקס גלי הענק האוסטרלי 2015/16

מאת יואב נקש מרץ 05, 2016

זה לא סוד שהאוסטרלים הם צ'ארג'רים עם קוחונוס מברזל וביבשת שבה הם חיים יש גלי ענק כמעט מכל צדדיהם. הגלים שהם תופסים נראים כמו הכרישים שחגים סביבם, ענקיים, עם שבירה רעה שרוצה לנעוץ בהם שיניים ולאכול אותם. ואולי בגלל שאצל האוזים גלישת גלי ענק זה באמת קצת אחרת מהרגיל, הם ערכו טקס XXL מיוחד משלהם עם הרבה מאוד ריספקט.

בטקס 2015/2016 Surfing Life's Oakley Big Wave Awards שנערך בסידני הוכתרו כמה תותחים שגלשו על מפלצות הרי מים מלוחים אוסטרלים. בפרס הראשון בקטגוריית "הגלישה של השנה" (Ride of the year) ובעשרים אלף דולרים, זכה הגולש האמיץ מיק קורבט (Mick Corbett) שגלש על גל המוטציה עצום המימדים "הרייט" (The Right), בביתו שבמערב אוסטרליה.

ככל שזה גבוה יותר כך ההרגשה היא מיוחדת יותר, רק לגלוש שם זו הרפתקה. זה מדהים." אומר קורבט עם זכייתו. "כשזה הופך להיות ענק אתה מתחיל להתרגש אבל ברגע שאתה תופס גל כזה אתה רוצה לחזור ולתפוס אחד נוסף. בגל הספציפי הזה, חבר שלי אמר לי 'אל תחשוב על זה אפילו, זה ענק! והאמת שלא הסתכלתי על הגל כשנגררתי אליו עם אופנוע הים. פשוט הסתכלתי אל עבר הפינה והשתדלתי למקם את עצמי בפוזישן המטבי. לא היה לי מושג מה מתרחש מאחורי למרות שיכולתי לתאר לעצמי...".

גולש נוסף ממערב אוסטרליה שזכה מקום השני באותה הקטגוריה של "Ride Of The Year" הוא זאק היינס (Zac Haynes) שזכה גם במקום הראשון בקטגוריית "תפיסת הגל בחתירה" (Biggest Paddle-In of the Year) בסשן ב-Cow Bombie.

בקטגוריית "הגל הגבוה ביותר של השנה" (Biggest Wave of the Year) זכה הגולש מצפון ניו סאות' וויילס ג'סטין הולנד (Justin Holland) על הגל העצום שהוא תפס ב- Cow Combie.  יחד עם זאת הגל הזה הסתיים בפציעה קשה שבו הוא שבר את עצם הירך.

הזוכים בטקס 2015/2016 Surfing Life's Oakley Big Wave Awards

Ride of the Year:
1. Mick Corbett
2. Zac Haynes
3. Justin Holland

Biggest Slab: Mick Corbet
Biggest Paddle-In: Zac Haynes
Biggest Wave: Justin Holland
Viewer's Choice: Heath Joske

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים