חדשות

פה עוד לא גלשתם. הגל שבקצה המנהרה: גולשים בתוך מערה ביפן

מאת יואב נקש דצמבר 01, 2015

הגולשים אינם נחים לרגע בחיפושיהם אחר מקומות גלישה חדשים ובדרכם ההרפתקנית הם מצליחים למצוא עוד ספוט שטרם נראה בעבר. בכל מקום שנשברים גלים ישנה אפשרות לרכוב עליהם וזה כולל גם את הגלים שנשברים בפתחה של מערה. תכירו את ה-Green Room ביפן והגל שנשבר בתוככי ערוץ בהר המכוסה סלע אדיר מימדים. גלישת מערה או גלישת מנהרה...? אתם תחליטו לבד.

תמיד נדמה ש.."זהו!, אי אפשר יותר להפתיע אותנו". גם אם אנו הגולשים סברנו שכבר ראינו הכול בחיים ככל הנוגע למקומות גלישה, תמיד צצה לו עוד ספוט חדש. הפעם מדובר בחוויית גלישה יוצאת דופן וייחודית היישר מחוף סודי אי שם ביפן שבו הגולשים רוכבים על גלים בפתחה של מערה.

cave surfing in japan גלישה בתוך מערה מנהרה ביפן

גולש אמריקאי המכנה את עצמו Ericsurf6 חבר לעמיתו נאוקי קיקוצ'י (Naoki Kikuchi) ותיעדו את חוויית הגלישה שלהם במקום שנקרא איזו (Touji Izu). הירידה אל החוף תלולה בין כתלי קירות צפופים ואת פניהם מקבלת מערה גבוהה שסוככת מעליהם עם סלעים תמירים. הגלים נשברים בים הפתוח וממשיכים בדרכם דרך פתח מנהרה. במקום זה, ועם צורת קרקעית החול במקום, הגלים מחדשים את תצורתם ופותחים גל שעליו ניתן לגלוש.

השניים גולשים בהנאה על גל קצר שנדמה מאוד חלש המתאים לגלשני לונגבורד בעיקר. הם תופסים את הגלים בקרבה יתרה לסלעים המקיפים אותם ובשלב מסוים הם ממש גולשים בעומק המערה במקום שלו הם קוראים הGreen Room"" (ביטוי שמאופיין בעיקר לגלישה בתוך צינור). בתוך מערה או בתוך צינור של מים, "החדר הירוק" מקבל משמעות כפולה.

art2

חווית הגלישה בתוך מערה נראית קצת סתמית אך יש בה מימד מקורי שכולל תגלית ייחודית ודרך נוספת להיות מוגן מפני קרני השמש :) זהו התיעוד הראשון שבו גולשים תופסים גלים בטבע במקום מקורה ובתוככי מערה, ובכוונת שני הגולשים שגילו את התופעה לשמור את המקום בסוד מבלי לשתף את העולם מעבר לכך. האם הם יצליחו?

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים