חדשות

שים בפנים: כבר לא צריך את הגג כשיש בתוך הרכב גגון לגלשן!

מאת יואב נקש יוני 18, 2016

בארץ זה מאוד מקובל לשים את הגלשן, גם אם ארוך כמו לונגבורד, בתוך הרכב. אין צורך בקשירת רצועות למעט אולי חגורה ולא צריך לדאוג שמשהו חס ושלום ישתחרר ויעוף. בכמה פעולות פשוטות הגלשן מוצא את מקומו במושב הקדמי שלצד הנהג או נעוץ כל הדרך מתא המטען ועד לשמשה הקדמית - פשוט מאוד - משכיבים את הכיסא והופל'ה עד לים הגדול. אבל רגע, אפשר גם אחרת. לא חייב להכתים את המושב בשעווה או להרטיבו במי ים עם המתקן החדש אפשר להניח את הגלשן על מתלה... כמו בחוץ על הגג אבל בחלל הרכב.

לפעמים אני חושב לעצמי "איך לא חשבו על זה לפני כן?" או יותר נכון, "איך אני לא חשבתי על זה?" הרעיון כל כך פשוט... מונח שם בהישג יד במושב שלצד הנהג ורק מבקש שמישהו יעשה משהו עם המשענות האלו שגם ככה אין בהן שימוש מיוחד. אל תבינו אותי לא נכון, המשענות חשובות לאין ערוך מבחינה בטיחותית אבל כשאף אחד לא יושב במושב לצידכם אפשר לנתק אותן ולפנות מרחב. 

אוהבים (לגלוש) צינורות? עם ה-Seat Rack תוכלו לקחת גם אותם לים הקרוב.

הפעולה של הכנסת הגלשן לרכב מסתכמת בדרך כלל רק בהשכבת המושב אבל במקום זה אפשר להוריד את משענות הראש ולשים במקומם את מתקן ה-Seat Rack - זה לא גוזל זמן מיותר, זה לא מלכלך את המושב ובעזרת רצועות אפשר לעגן את הגלשן למקומו. עם ה"גגון משענת" (פירוש לא רשמי בעברית) אפשר לשאת גם ציוד אחר מלבד גלשנים כגון קרשים מעץ, ציוד סקי וסנובורד, סולם או כל דבר אחר שחורג באורכו וכזה שבדר"כ הייתם שמים על הגג.

פעם משענות לראש, היום גגון לגלשן. Seat Rack פשוט, פרקטי ופרפקט למי שאוהב את הגלשן ברכב.

על אף כל הצדדים החיוביים שברעיון הפרקטי לנשיאת הגלשן בתוך הרכב, ה-Seat Rack יכול להיות גם קצת בעייתי מכמה בחינות. ראשית, סוגי הרכבים הם רבים ושונים במרחב שלהם בפנים וסביר להניח שברכב קופה או עם מושב אחורי שצמוד לשמשה האחורית, לא יהיה מספיק מקום לנשיאת ציוד ארוך כלשהו. גובה המושב והמרחב שנותר בינו לבין הגג לאחר הסרת המשענת, גם הוא משתנה שצריך לקחת בחשבון - במצב שכזה סביר להניח שלא תוכלו לערום הרבה גלשנים האחד על גבי השני. ודבר אחרון חשוב מאוד הוא הנושא הבטיחותי. כפי שזה נראה כל ציוד שתשאו על המתקן יהיה בגובה ראשכם ויסתיר/יגביל את שטח ראייתכם על הכביש.

סנובורד, גלשן או סולם... מהיום אפשר לשים את הציוד על ה"גגון" במושב שלצידכם במקום על הגג.

לכל מטבע שני צדדים אבל בצידו החיובי הגגון לפנים הרכב הוא עדיין רעיון מדליק ופרקטי. אז אם ברשותכם גלשן קצר עד פאן בורד ואתם רוצים להכניסו למכוניתכם תוכלו לרכוש גגון-משענת שכזה ב-129$ באתר של Seat-Rack. לחסכנים שבינכם אפשר גם לעשות בעצמכם: לקחת משענות רכב ישנות ולהתקין במקומם בסיס ישר עם ציפוי של גומי רך. אה כן, עוד דבר חשוב...תשתדלו להיות עדינים עם הבלמים כי לא הייתם רוצים שהגלשן יעבור דרך השמשה הקדמית.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים