גבוה מעל כולם: הזוכים בטקס הכי XXL בגלישה לשנת 2017

מאת יואב נקש מאי 02, 2017

עוד שנה של גלי ענק חלפה ותודה לאל שגם זו עברה בשלום. הגולשים האמיצים החליפו את חליפות הגלישה המתנפחות במחוייטות, השאירו את הגאנים בבית והגיעו להאנטיגטון לטקס פרסי ה-XXL של ה-WSL לשנת 2017 בשביל גביע מוזהב וצ'ק שמן (סך פרסים כולל של 350,000 דולרים). את רוחות הזמן הרגישו היטב באולם המפואר שבו ריצדו האמיצים על גבי מסך ענק - דור חדש של גולשי גלים גבוהים תפס את מקומם של הוותיקים. ואלו הם הזוכים בשבע הקטגוריות של טקס הביג ווייב היוקרתי:

בילי קמפר בקטגוריית "Ride of the Year" (הגלישה של השנה)

במהלך האיוונט של peahi בג'ואס, הגולש ממאווי שהיה על תקן וויילד קארד עשה בדיוק מה שמצופה ממנו. כ-20 דקות לפני תום המקצה הוא תפס את אחד הגלים המפלצתיים ונתן עליו את הרייד של החיים.

בן אנדוס בקטגוריית "Biggest Paddle" (הגל הכי גבוה בחתירה)

אנדרוס הוא לא בדיוק השם הכי מוכר בגלישה אבל הלוקאל ממאבריק הוא אחד מהגולשים האמיצים בענף. בנובמבר 2016 הוא נכנס לגלוש בסוול ענק שפקד את חופי קליפורניה ובמהלכו הוא חתר על גל עצום במימדיו.

פרנסיסקו פורצלה בקטגוריית "Biggest Wave" (הגל הגבוה ביותר)

הגולש ממוצא איטלקי שגר בהוואי מחפש כל דרך בחייו להפחיד את עצמו ואת זה הוא עושה על ידי מרדף אחרי גלי ענק בכל רחבי העולם. ב-28 בפברואר 2017 הוא תפס את הגל הכי גבוה של השנה בנאזארה פורטוגל. גובהו של הגל שבו אתם צופים נאמד בכ-73 פיט!

שנאן ווראל בקטגוריית "Best Tube" (הצינור הכי טוב)

עוד גולש שלא נמצא באור הזרקורים אך זכה לקבל ספוט לייט בזכות גלישה בצינור ענקי על גל אימתני. הגולש האוסטרלי תפס את הפינה המטורפת של "The Right" והצליח להתחמק ממסת המים שנשברה מעליו. תיעוד זה היה רק בתמונות סטילס.

ווילם באנקס בקטגוריית "Best Wipeout" (וויפאאוט)

זוהי אינה בהכרח קטגוריה שמישהו מנסה לזכות בה אבל זה חלק בלתי נפרד מההקומיטמנט שבגלישה לתפוס את הענקים שבגלים. באנקס בהחלט לא ניסה ליפול מגורד השחקים של מאבריקס אבל.. זה מה שקרה וזה השתלם לו בפרס כספי.

ג'יימי מיטשל בקטגוריית "Men’s Performance" (גולש השנה)

ג'יימי מיטשל הוא איש ים בכל רמ"ח אבריו. גולש, חותר, הידרופוילר, צוללן ומוכשר בכל תחביב וספורט ימי אחר. גולש גלי הענק יצא גדול יותר מהגלים עליהם גלש. זו הייתה השנה שלו על כל השגיו והפרס היוקרתי הולך אליו.

פייג' אלמס" Women’s Performance" (גולשת השנה)

זוהי בחירה שלא הפתיעה אף אחד ופרס ראוי ביותר לגולשת אמיצה עם רזומה עשיר על גלי הים. גולשת גלי הענק מהוואי מתחה את גבולות היכולת שלה והעניקה השראה רבה לגברים ונשים כאחד כשטיפסה בשנה זו על הרבה מאוד הרי מים מלוחים.

ברכות למנצחים והרבה כבוד על יכולותיהם העל-אנושיות!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים