חדשות
חדשותסביבה ← מחאה בחתירה: אקטיביסטים חתרו עד לאסדת קידוח הנפט בסנטה ברברה

מחאה בחתירה: אקטיביסטים חתרו עד לאסדת קידוח הנפט בסנטה ברברה

מאת יואב נקש אוגוסט 30, 2015

פיצוץ צינור הנפט בקרבה לחופי סנטה ברברה באמצע חודש מאי וצביעתו של קו החוף הקליפורני בשחור עם למעלה מ-100,000 קוב של נפט גולמי, הביא לנזק אקולוגי אדיר. מקרה זה עורר תרעומת גדולה ומחאה רחבה בקרב תושבי המקום שביקשו להעתיק את אסדת הקידוח למקום אחר ודרשו מהממשל לקדם חלופות ידידותיות להפקת האנרגיה. קבוצת גולשים, קייאקיסטים ושוחרי ים, חתרו למרחק של כ-10 קילומטרים עד לאסדת קידוח הנפט והביעו את מחאתם בדרך שקטה ומקורית.

את המחאה בחתירה הובילה עמותת Surfrider Foundation בשיתוף עם חברת Patagonia. מטרת המחאה הייתה ליצור באז תקשורתי ולהביא למודעות ציבורית באשר לנזק ולסכנה שעדיין מרחפת מעל ראשי כולם בקידוחי נפט שנעשים בקרבה לחופים ובים. כאמור, לפני שלושה חודשים דלפו כמויות אדירות של נפט גולמי מאסדת הקידוח Refugio שנמצאת לא הרחק מחופי סנטה ברברה בדרום קליפורניה.

דליפה זו שצבעה את החופים בשחור גרמה לנזק כלכלי וקהילתי אדיר לתושבים המתגוררים לאורך רצועת החוף ולטרגדיה סביבתית עצומה לחיים בים. באסון הזה נקטלו חייהם של כמה מאות ציפורים, דגים ושאר בעלי חיים ימיים והאפקט של הנזק ממשיך לתת את אותותיו גם כיום. המוחים כנגד אסדת קידוח הנפט דורשים שהרשויות המקומיות ימצאו חלופה ירוקה למה שהם מכנים "פצצת זמן מתקתקת".

את קמפיין המחאה כינו האקטיבסטים בשם #CrudeAwakening (התעוררות גולמית). עמותת Surfrider, מבקשת מכל האנשים והתושבים לכתוב מכתב לנציגיהם המקומיים ולהאיץ בהם למנוע קידוחי נפט עתידיים, לשפר את יכולות הטיפול והמענה למצבי חירום ולהגדיל את ביקורות הבטיחות בצנרת המובילה ובאסדות.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים