חדשות
חדשותגלישה ← אלוף משלנו: עדי קלנג מאשדוד זכה באליפות העולם בגלישה לבעלי מוגבלויות

אלוף משלנו: עדי קלנג מאשדוד זכה באליפות העולם בגלישה לבעלי מוגבלויות

מאת יואב נקש דצמבר 03, 2017

זו הייתה הפעם הראשונה שהיה יצוג ישראלי באליפות העולם בגלישת גלים לבעלי מוגבלויות וכבר נציגנו התותח דאג להטביע את חותמו. בתחרות שנערכה בסאן דייגו קליפורניה זכה עדי קלנג בן 50 מאשדוד באליפות העולם (Stance ISA world surfing Adaptive Championship) והביא הרבה מאוד כבוד לענף והשראה לכל אדם הסובל ממוגבלות כלשהי בחייו.

קלנג, בן ה-50 עבר תאונת גלישה קשה שהותירה אותו עם מגבלות תנועה בגפיו התחתונות אך זה לא מנע ממנו לממש את אהבתו לספורט ולהמשיך לרכוב על הגלים. ביום ראשון ה-03 בדצמבר 2017, ביום שבו מציינים בעולם את יום הזכויות לבעלי מוגבלויות, קלנג רשם הישג היסטורי כשגבר על מתחרים מ-32 מדינות וזכה באליפות העולם שנערכה בקליפורניה.

קלנג יצא לארה"ב לפני עשרה ימים בליווי אישתו כשהוא משאיר את שלושת ילדיו בבית אך התמיכה בארץ ליוותה אותו לאורך כל מקצי התחרות ועד לגמר הגדול. עוד לפני התחרות קלנג ידע שהוא לא חוזר בידיים ריקות ואמר כי בכל מקרה הוא יעמוד על הפודיום ויענוד מדליה לצווארו. באמונותו ודבקותו במטרה הוא אכן מימש את שאמר והגשים את חלומו.

קהילת גולשים בארץ ואתר צלם ים בפרט, מברכים את עדי קלנג על הישגו הרם ומודים לו על ההשראה הרבה והכבוד הרב שהעניק לנו! תודה רבה! אוהבים אותך!!!

עדי קלנג בראיון לאחר נצחונו בתחרות 2017 Stance ISA Adaptive Cahampionship. (מקצה הגמר מופיע בשעה:דקה 4:57:00)

עדי קלנג זוכה לכבוד רב והוקרה ממועצת העיר אשדוד עם חזרתו לארץ

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים