חדשות
חדשותסביבה ← מהתקפה (על הכרישים) להגנה (על שמו): קלי סלייטר הודף את התגובות נגדו

מהתקפה (על הכרישים) להגנה (על שמו): קלי סלייטר הודף את התגובות נגדו

מאת יואב נקש מרץ 01, 2017

קלי סלייטר ספג ביקורת נוקבת בעקבות תמיכתו בקטל הכרישים בריוניון וכשכבר חשבנו שהנושא מאחורינו ו"פליטת המקלדת" נשכחה, שוב הוא מעלה אותה לכותרות ואף דואג לגבות אותה. אלוף העולם 11 פעמים והגולש הנערץ ביותר בעולם מתנהג כמו אחרון הטוקבקיסטים ומגיב למגיבים נגדו שהביעו מחאתם לקטל בכרישים ועל דעתו השנויה במחלוקת. את התגובה שאותה מחק מהפוסט של ג'רמי פלורס הוא העלה באופן מתריס כתמונה לצד פוסט באינסטגרם שבו כתב את ה"אני מאמין" שלו כשהוא יוצא להגנה על שמו הטוב.

הבהרה: עד כמה שאנו רוכשים לקלי סלייטר כבוד קשה לנו להסכים עם דעתו ולכתוב על כך באופן אובייקטיבי או סלחני. מרבית התגובות של הגולשים לפוסט שלו הן ביקורתיות דיין ונוקבות ביותר ועל כן לא נוסיף עוד אש למדורה, נמעיט במילים ונביא רק את תרגום ציטוט הדברים:

כאמור, לאחר מותו הטראגי של גולש בוגי בריוניון בעקבות תקיפת כריש שורי, סלייטר כתב את התגובה הבאה לפוסט שהעלה ג'רמי פלורס - דברים שעוררו תדהמה ומהומה:

"בכנות, אני יודע שזה לא יהיה פופולרי מצידי להגיד את זה אבל צריך להיות קטל (כרישים) רציני בריוניון וזה צריך להיעשות מידי יום. ישנו חוסר איזון ברור באוקיאנוס ששם. אם בכל העולם יהיו אחוזים כאלו של תקיפות אף אחד לא יכנס לים ומיליונים של אנשים ימצאו את מותם בצורה כזו. הממשלה הצרפתית חייבת להבין את זה בהקדם האפשרי. 20 תקיפות מאז שנת 2011???"

לאחר מספר ימים ובעקבות התרעומת על דבריו, קלי סלייטר העלה את נוסח התגובה שלו כתמונה לאינסטגרם וכה כתב לצידה:

"בבקשה תגידו לי מה שאתם מרגישים צורך לומר למטה. אני מבטיח לקרוא את כל התגובות ולהגיב במידת האפשר. הייתי פעיל סביבתי וקול (שגריר) של מסעות פרסום יותר ממה שאני יכול לזכור. עבדתי במסגרת ההגנה על הקרנפים בדרום אפריקה בכדי להביא למודעות ולחינוך בנושא הציד הבלתי חוקי. הייתי פעיל תקיף וקולני בנושא כריתת סנפירי הכרישים, דבר שאני רואה אותו כמעשה נתעב שאין לו מקום בעולמנו. עבדתי עם ארגון bosfoundation? וגייסתי כספים עבור ההגנה והמודעות בנושא מצוקתם של קופי האורנג אוטנג. אני בחרתי להיות טבעוני בגלל היחס והטבח של בעלי חיים חסרי מגן ותמימים שחיים על הפלנטה הזו. אני מייצר בגדים מרשתות דיג בכדי לנקות את כל הבלאגן שהותירה תעשיית הדיג. הלב שלי נמצא במקום הנכון אבל עכשיו אני מותקף בחריפות על ידי אנשים שעם דעותיהם הזדהתי במרבית שנות חיי. כמו שרוב היצורים יודעים את זה, בני אדם הם האיום הגדול ביותר על החיים על פני כדור הארץ. אבל הם גם אלו שמסוגלים ויכולים לתקן את הבעיות איתם אנו מתמודדים. ההערות שלי היו בתגובה למותו של אותו ילד שהלך אחר תשוקתו. אני יודע יותר על בעיות אלה מ-99% מהאנשים שהעירו לי על כך ועדיין, אני לא יודע מספיק. אני בשום אופן לא הייתי בעד הרס של מין כלשהו ברחבי העולם. למעשה, יש הרבה יותר סיכוי שמינים אחרים של כרישים ויצורים ימיים אחרים יוכלו להתקיים ללא תפוצתם הרבה של כרישים שוריים בריוניון אשר מזיקים לסביבה המקומית. זה לא קשור להנאה האישית שלי או להיותי אנוכי בשביל הספורט שלי. זוהי סוגיה אנושית וסביבתית. לתקוף אותי לא יועיל לשיח שצריך להמשיך בשביל למצוא פתרון סביב נושא זה. אני אף פעם לא הרגתי באופן אישי אפילו כריש אחד בחיי ואני לא בחזית המאמצים לעשות זאת. אז תגידו מה שאתם צריכים להגיד ובואו נמשיך לאן שזה אמור להוביל. אולי משהו טוב ייצא מזה".

ואתם? האם אתם בעד או נגד קטל של כרישים? הצביעו בסקר הבא

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים