חדשות

אחרי שהם כבשו את השמיים, 'הרחפנים' רוצים לכבוש גם את המים

מאת יואב נקש אוקטובר 11, 2015

הרובוטים המעופפים רוצים להיות צוללנים - לצלול למצולות הים ולצלם עבורנו את העולם הכחול שנמצא מתחת לגל. אם חשבנו שהיום הזה לא יגיע כל כך מהר אז מסתבר שיש כבר אבטיפוס ומישהו שכבר דאג לגייס ים של כסף בשביל זה. ככה זה בעולם הנהנתן שאף פעם אינו מסופק ותמיד מחפש ריגוש חדש, גאדג'ט של אתמול זה כבר היסטוריה עתיקה, הלאה אל הצעצוע הבא.

ה- OpenROV Trident הוא "רחפן" (Drone) שמופעל על ידי שלט רחוק המיועד לשאת על גבו מצלמה ושאר ציוד תת-ימי. הרעיון המקורי של צוות המפתחים היה כה מפתה עד כי הם הצליחו לגייס באתר קיקסטארט במהלך שבוע אחד פי 12 מהסכום המבוקש שעמד על סך 50,000 דולרים. הביקוש שיש בגדאג'ט הצוללן משמש כאינדיקציה טובה לכך שבקרוב הרובוטים יצללו לכם מתחת לרגליים.. בהמוניהם.

"רחפן-צוללן שמיועד לכולם. איכות צילום HD ופיד שמגיע היישר אל הטאבלט, סמארטפון או הקונסולה.

על פי עמוד הקמפיין, ה-Trdent יימכר במחיר של 1199 דולרים. הוא קטן דיו בשביל להכנס לתרמיל גב או מתחת למושב מטוס. הוא מסוגל לצלול לעומק של 100 מטרים (כאורך הכבל) ולשלוח פיד של ווידיאו היישר אל האדם שמתפעל אותו.  וכמובן שיש לו גם יכולות ציפה. עם פיתוח שנמשך כבר שלוש שנים ה"רחפן-צוללן" אמור לצאת לשווקים כבר בנובמבר 2016. 

אחרי הזמזום הטורדני בשמיים, עכשיו גם יגיע הדבר הזה שיצלול מתחת לרגליים בזמן שתשבו במים. כמובן שניתן לעשות שימוש טוב ברחפנים מתחת לגלים אולי לצילום גולשים או סקירה מדעית, אך אי אפשר להתעלם מהנזק שיכול להגרם לסביבה, לחי ולדגה. כל דבר שאנו מכניסים לים יש בו סכנה שהוא גם לא יצא משם... זרמים, דגים, סלעים, סוללה שאזלה או שלט שלא מצליח לשלוט על המכונה.

רחפן שצולל ומצלם את עולם המים. ה- Trident מבשר את ראשיתו של עידן חדש בתחום הצילום האישי.

לרחף בעולמות כחולים עם הג'ויסטיק היא אולי דרך טובה לצלם מבלי להטריד את שלוות חיות הים ולהצמיד גו-פרו לסנפירן, אבל לעניות דעתי צריך להתגבר על סיפוק יצר ההדוניזם הזמני של המין האנושי ולחשוב פעמים לפני שמכניסים משהו שאינו טבעי, העשוי פלסטיק, לרחף במים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים