מחיר הגבורה: מדוע ביאנקה וולנטי לא תתחרה במאבריקס?

מאת בר גואטה נובמבר 11, 2016

כשהאור יהפוך ירוק, זו תהיה הפעם הראשונה בהיסטוריה שנשים יתחרו על הגל הענק של מאבריקס. זהו אכן הישג מרשים וחסר תקדים אלא שהדרך אליו הייתה רק לאחר מאבק עיקש, וגם עם סיומו הוא טומן בחובו צד אפל של הדרה והתחשבנות אישית עם אחת הגיבורות.

במאבריקס קיימת קהילה קטנה אך עוצמתית של גולשות גלים גבוהים אשר חלמו במשך שנים רבות להתחרות לצד הגברים  בין הגולשות נמצא את שרה גרהנדט שהייתה הראשונה לגלוש במאבריקס , ג'מילה סטאר שזכתה פעמיים ברציפות בפרס הxxl women big waves award, סוואנה שינסי העשויה ללא חת וכמובן ביאנקה וואלנטי "הגיבורה הטראגית".

ביאנקה וואלנטי תופסת מקום של כבוד על הפיק של מאבריקס - גיבורה אמיתית וגולשת אמיצה.

במהלך השבועות האחרונים התנהל מאבק מהחשוב בהיסטורית הגלישה – קיום מקצי נשים בתחרות הגלישה The titans of maveriks  במאבריקס שבקליפורניה. גולשות גלים גבוהים, וביניהם ביאנקה ואלנטי האמיצה, נאבקו על זכותן להתחרות כשווים בין שוות ולבסוף יצאו עם ידן על העליונה.

הלחץ שניהלו גולשות הגלים הגבוהים מול הנהלת ה-WSL ובשיתוף מועצת האלף מון ביי, נחל הצלחה והשיג את מטרתו החשובה: הנשים יקבלו הזדמנות שווה להתחרות באיוונט הגלישה המאתגר של מאבריקס שיערך בעונת 2016/2017 - והרבה מתוך זה נזקף לזכותה של וואלנטי אשר קיימה מאבק עיקש ולא פשוט כלל .

המאבק שניהלה וולנטי הצליח ולגולשות הגלים הגבוהים יתחרו במקצה משלהן במאבריקס 2016/17

אבל , ויש פה חתיכת אבל , מארגני התחרות לא אהבו את  המציאות החדשה והחליטו שביאנקה תשלם מחיר על השינוי שנעשה והכניסו אותה לרשימת ההמתנה (דבר שככל הנראה מבטל את סיכוייה להתחרות). גולשות גלים גבוהים זועמות ( ובצדק) על ההחלטה השערורייתית ותומכות חד משמעית בוואלנטי שכן בלעדיה, השינוי הזה לא היה קורה. בעקות כך הן הקימו קול צעקה גדולה ברשתות החברתיות ופתחו עצומה שדורשת את השתתפותה המלאה של וואלנטי בתחרות. "מדוע לא יכולות להיות 7 נשים במקצה? בעבר היו מתחרים 8 גולשים בו זמנית", כותבות חברותיה בעצומה. "וולנטי ראויה להשתתף ולא להיות על תקן מחליפה!"

אם ברצונכם לעזור לביאנקה, לתת לה את הכבוד המגיע לה ולהעניק לה את זכות הראשוונים בהשתתפותה בתחרות ולהינות מפירות אחד המאבקים החשובים בהיסטוריית הגלישה של הנשים, אתם מוזמנים לחתום על העצומה בקישור הבא.

על ביאנקה וולנטי בקצרה בת 31, במקור מדנה פוינט קליפורניה וכיום מתגוררת בסן פרנסיסקו. גלשה בג'ואס, קלאודברייק ופיגי'י אישה מעוררת השראה ושוברת תקרות זכוכית – במים וביבשה. בכדי להבין יותר טוב מיהי אותה גיבורה צפו בסרטון שלעיל.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
בר גואטה

גולשת גלים, שגרירת LEAD, אוהבת מאוד את הים ואת הטבע. בשבילי ספורט זאת דרך חיים, אני לא יכולה לחיות בלי זה. משפט לחיים: "החלטה היא רק ההתחלה. כשמישהו מקבל החלטה, הוא בעצם קופץ לתוך זרם חזק שיישא אותו למקומות שכלל לא חלם עליהם בשעה שהחליט"

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים