מישהו לגלוש איתו? רחפן ה-AirDog גם יצלם אתכם.

מאת יואב נקש דצמבר 22, 2015

נמאס לכם לצלם את הגלישה עם הגו-פרו? להרגיש מסורבלים, להצמיד אותו לגלשן, לראש, למוט, להחזיק אותו בזוויות, לדאוג שלא יטבע, שלא יקבל מכה... ובכלל האם נמאס לכם מזה שלכולם יש את את אותה זווית צילום של הגל? זה הזמן לארגן לעצמכם מצלמה חדשה, כזו שתרחף מעליכם ותצלם רק אתכם. ה- Air Dog הוא גאדג'ט חדש ומדליק - כמו כלבכם הנאמן הוא יהיה צמוד לזנב שלכם ויתעד כל צעד וכשכוש שתעשו עם הגלשן על הגל.

 

ה-AirDog הוא רחפן צילום רובוטי מונחה GPS שמאתר את בעליו ועוקב אחריו. הרחפן בעל ארבע הרגלים שומר על מרחק סביר מהגולש ונשאר נאמן לבעליו ומצלם רק את תנועתו על הגל. לרחפן יש מעגן מובנה למצלמת הגו-פרו ולגולש צמיד / שעון עם לחצנים שדרכו הוא יכול לשלוט בזמן הגלישה על הרחפן (מרחק, גובה, אפשרויות נחיתה) עד טווח של 250 מטרים. הרחפן נוסק לאוויר באופן אוטומטי עם הפעלתו ועל אף כי באתר של האייר-דוג מצויין כי הוא אינו צף ו/או חסין ממים, במקרה שהסוללה אוזלת הוא ינחית את עצמו לבד על החוף.

יעקוב אחריכם ויצלם אתכם מלמעלה. רחפן ה-Airdog לא נובח. רק מצלם.

אל תבנו עליו שהוא ירחף מעליכם לאורך זמן רב כי לרחפן ה-Airdog בטריה נטענת שיכולה להספיק רק ל- 10-18 דקות ריחוף (תלוי במזגה האוויר). הוא יכול לעמוד בתנאי רוח של עד 22 קשרים ולהגיע למהירות מרבית של 68 קמ"ש. הכלבלב-רחפן יכול לרוץ לא רק אחרי גולשים אלא גם אחרי רוכבי אופנים, קייט סרפרים או כל אדם אחר שיענוד את הצמיד על זרועו.

וכמה עולה הצעצוע המרחף? סיפור קצת יקר... מחירו באתר החברה הוא 1600 דולרים (מצלמת הגו-פרו אינה כלולה במחיר). והנה עוד דבר שלא ידעתם: מאחורי החלקים המעופפים של הרחפן עומדת חברה ישראלית בשם הליקו (Helico Aerospace Industries) המתמחה בהדפסת תלת מימד. אז אם יש לכם קצת כסף עודף, אתם חובבי גאדג'טים, רחפנים, צילום וכלבלבים נאמנים ה-Airdog יכול להיות ה-חבר בשבילכם.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים