הקטל ממשיך: גולש נוסף נהרג מתקיפת כריש בלה ריוניון

מאת יואב נקש מאי 10, 2019

גלשן הגלים של בחור בן 28 נמצא צף בקרבת חוף הגלישה סנט לו שבריוניון ורק זמן קצר לאחר מכן נמצאה גופתו. על פי הדיווח הכריש נגס ברגלו של הגולש וקרע אותה מעליו. באותו הזמן במים היו איתו שלושה גולשים נוספים שהצליחו לחלץ את עצמם אל החוף ללא פגע.

תקופה זו שמתבטאת במעבר בין העונות מביאה לסוול דרומי איכותי בריוניון שמושך אליו גולשים ובוגיסטים רבים, אך יחד עם זאת קיים האיום המיידי של תקיפת כריש שורי בשל העליה בטמפ' המים. על אף האיסור הגורף של כל רחצה ופעילות ספורט במרחק 300 מטרים מהחוף, הגלים היו מפתים מידי בכדי שהגולשים ישארו על החוף.

כריש שורי (Bull Shark) בלה-ריוניון. כריש תוקפני במיוחד ומסוכן שכבר קטל 11 אנשים באי הצרפתי.

מקרה טראגי זה של תקיפת הכריש מתווסף לסטטיסטיקה העגומה שנספרת מאז 2011 באי הצרפתי: 24 מקרים של תקיפות כריש ו-11 איש שנהרגו מאז.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים