אפשר למחזר גם ככה: משברי סקייטבורד לגלשן גלים

מאת יואב נקש נובמבר 30, 2014

הנה משהו שלא ידענו: כשקרש הסקייטבורד נשבר ועוזב את עולם הגלגלים והציריות, הוא מופיע בגלגול הבא בתור גלשן גלים. בחור צעיר מפינלנד הצליח להפיח חיים בשברי קרשים של סקייטוברדים ישנים. הרעיון המקורי שאותו הגה הפך לפרויקט אישי ויצירתי בשילוב שלושה אלמנטים מרכזיים: סקייטבורד, גלישה ושמירה על הסביבה.

מה אתם עושים כשקרש הסקייטבורד שלכם נשבר? מחכים לל"ג בעומר בשביל ללבות את האש? ממשיכים לשבור אותו בעצבים לחתיכות בגודל של קיסמי שיניים? או שזורקים לפח בבכי מר? אם סימנתם V על אחת או על כל האפשרויות לעיל, אז אולי בפעם הבאה שנשבר לכם הקרש תקחו רעיון מבחור פיני ותעשו משברי הסקייט משהו שימושי ויפה. כן, אל תוותרו על שברי הסקייטבורד כל כך מהר כי בדרך קריאטיבית אפשר למחזר ולהמשיך את מחזור החיים גם של ענפי ספורט האקסטרים.

art2

ביורן הולם (Bjorn Holm) הוא שייפר גלשנים מסוג חדש. הוא מתמיד לרכוב על סקייטבורד כבר מגיל צעיר אבל בגדול הוא חובב מושבע של כל ענפי ה-Board: סקייטבורד, ווייקבורד, וגלשנים. כבר שנים רבות שהוא שומר את קרשי הסקייטבורד השבורים שלו עד שבשנה אחרונה הוא החליט לעשות בהם שימוש ולבנות מהם גלשן גלים - כך הוא יכול להינות מ"הסקייטבורדים" פעם נוספת בדרך השונה מיעודם המקורי וגם למחזר למען העתיד.

art3

בסדנה / נגריה שבחצר ביתו הוא החל לגבש את  הרעיון לכדי מימוש. על אף שהיו ברשותו כמויות רבות של קרשי סקייטבורד שבורים הוא נעזר גם בחבריו שאספו עבורו עוד כמה "דקים" (Deck) ישנים. את שברי לוחות העץ הוא חתך בגודל אחיד ושייף אותם באופן פרטני. הוא בנה מסגרת מעץ ובתוכה הדביק את כל חתיכות הפאזל שהרכיבו את התוצר הסופי - גלשן פיש בגובה 4'6.

"סקייטבורדים הם דבר נפלא, פשוט ככה. מרבית האנשים זורקים אותם לאחר שהם נשברים. זה מצער שאלפי קרשים מוצאים את דרכם למזבלות בכל רחבי העולם כי החומר ממנו עשויים הקרשים הוא מעולה עם תכונות קלות ועמידות במים. אל תזרקו את הקרשים, שמרו עליהם ותיצרו מהם משהו יפה", אומר ביורן הולם.

את הגלשן ביורן מכנה בשם Reto שמשמעו בפינית: "משהו שבור" (כמו כן אלו הם גם ראשי התיבות של REcycle for TOmorrow). כל שנותר לו כעת הוא למצוא חוף עם שבירות גלים בשביל לנסות את ה"משהו שבור" בגלישה עליהם. גם אנחנו היינו רוצים לראות את היצירה הנפלאה בפעולה אבל כנראה שכרגע ביורן מסתפק בכך שה-Reto תלוי על הקיר בביתו וחוסך הרבה מקום שתפסו עשרות סקייטבורדים שבורים שהיו בעבר ברשותו.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים