30 גולשים ישראלים פונו מהאיים המלדיביים

מאת יואב נקש ספטמבר 21, 2014

בין עצי קוקוס, מעל חופים של זהב וגלים של שלמות מבעבעת לה האנטישמיות. מבצע צוק איתן והלחימה בעזה הגיעה עד לאיים הפסטורלים של המלדיביים והביאה לפינויים של כ-30 גולשים ישראלים ע"י כוחות השיטור המקומיים. המקומיים דורשים להחרים מוצרים מישראל ולמנוע את כניסתם של הישראלים לגלוש בתחומה אך יש גם תגובות יותר מתונות.

art2מאז תחילת המערכה בעזה, תושביהם המוסלמים של האיים המלדיביים הזדהו באופן מוחלט עם תושבי עזה. ילידי האיים מבטאים זאת בעצרות תמיכה שנערכות באי מאלה (Male) ובגיוס תרומות לשיקומה של עזה בסך של כ-130,000 דולרים. ב-28 ביולי 2014 המחאה של האיים האקזוטיים על המערכה הצבאית והמלחמתית קיבלה ממד אנטישמי ואלים. במהלך היום הזה נאלצו כוחות השיטור לפנות 34 תיירים מארבע מדינות שונות מתחומי האי קאפו טולסדו (Kaafu Thulsdhoo) כאשר 30 מתוכם היו גולשים ישראלים.

המקרה החל כשאר גולש ישראלי ניתץ שלט ארסי, אנטי-ישראלי ואנטישמי שנתלה בהתגרות מקוממת על עץ קוקוס בקרבה לגסטהאוס בטוטה (Batuta sea View) באי טולסדו. על השלט צויר מגן דויד עם סימן (=) שהשווה אותו לצלב הקרס של הנאצים. בעקבות ניתוצו של השלט התרעמו מאות מפגינים מהאיים הסמוכים שתכננו לשוט לכיוון האי ולבוא חשבון עם הישראלים. המידע הביטחוני על ה"משט" המתוכנן הגיע לכוחות השיטור המקומי שדאגו למהר ולפנות מבעוד מועד את כלל התיירים מהאי. מספר שעות לאחר מכן הוציא משרד החוץ הישראלי "אזהרת מסע" לאיים המלדיביים.

art4

המקרה החריג באיים המלדיביים הביא לתגובות זועמות של מקומיים שקראו לממשל לאסור כניסתם של ישראלים לאיים ולהחרים את מוצריהם. מן הצד השני היו גם תושבים אחרים שחשבו כי נעיצת השלט על העץ לא היה ראוי וכי הם מצדיקים את תגובתם הנזעמת של הישראלים על השלט הגזעני. כמו כן חלק מתושבי האיים ומרבית מנהלי הריזורטים מסכימים כי אין הצדקה לאסור כניסת ישראלים לאיים ולהפיכתה של המדינה המלדיבית לחברה שבה שולט איסלאם קיצוני ומאיים. האיים המלדיביים מסתמכים במאת האחוזים אך ורק על תיירות ובמקרה שתיירם יפחדו מלהגיע אליה רק הם ייפגעו מכך.

גולשים ישראלים שחזרו מהמלדיביים מציינים שבתקשורת זה נשמע הרבה יותר גרוע משהיה ו"אזהרת מסע" קיימת כיום לכל מדינה ערבית ברחבי העולם. כמו כן הם מציינים שייתכן ותגובתם הנזעמת של הישראלים היא שהביאה להחמרת המצב. בכל מקרה סוף טוב, הכול טוב ולגולשים הישראלים שלום.

 underwater sign pro-Israel in the philipines שלט תמיכה בישראל מתחת לפני הים בפיליפינים סער קארה

ולסיום, שלט אחר התומך בישראל. סער קארה המתגורר באי סבו (Cebu) בפיליפינים מנהל בי"ס לצלילה. כאות הזדהות עם העם בישראל ולוחמי צה"ל הוא בחר "לתלות" את השלט הבא על קרקעית הים: "אוהבים אתכם מעומק הלב !"

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים