בריכת הגלים ב-Surf Snowdonia תספק חשמל ל-20,000 בתי אב

מאת יואב נקש יולי 18, 2015

אלו הם השבועות האחרונים לסיום בנייתה של בריכת הגלים הראשונה באנגליה, Surf Snowdonia שתפתח לקהל הגולשים הרחב ב-01 באוגוסט 2015. עם פתיחתה, תהיה זו גם בריכת הגלים המסחרית הראשונה בעולם של החברה הספרדית Wave Garden. כשיסתיימו הטאצ'ים והפינישים האחרונים תוותר משימה חשובה למייסדים שתסגור את הגולל על תכנון והקמה שארכו שנים - מילוי אגן הבריכה (הלגונה) במים לגלים. Surf Snowdonia כבר העידה בעבר כי ברצונה שהפארק יהיה ידידותי לסביבה וכעת מסתבר שהיא עומדת במילתה ואף תפיק אנרגיה מתחדשת לחשמל.

בריכת הגלים Surf Snowdonia שהוקמה על חורבות אתר תעשייתי לפסולת אלומיניום מבקשת להמשיך בדרכה הירוקה גם בהסעת המים אל הפארק למילוי הלגונה. את בריכת הגלים בגודלה של שישה מגרשי כדורגל צריכים למלא בכמות אדירה של 33,000 מטרים מעוקבים של מים. חלק מהמים שיאגרו בלגונה יהיו מי גשמים אך חלק נכבד מכמות המים יהיה צריך להסיע ממקומות מרוחקים. וכאן נכנסת לתמונה תחנת כוח הידרו-אלקטרית שנמצאת בקרבה לשם.

הגלים של Surf Snowdonia יפמפמו 365 ימים של גלים וחשמל ל-20,000 בתים

מנהלי Surf Snowdonia מצאו דרך לא רק לפמפם גלים מלאכותיים 365 ימים בשנה אלא גם להפוך אותם לאנרגיה מתחדשת שתספק חשמל ל-20,000 בתי אב. המים שאותם יובילו למילוי הלגונה יעברו דרך תחנת הכוח שתחולל מהם חשמל. בצפון וויילס יש שפע בגשמים עם ממוצע משקעים שנתי של 2000-3000 מ"מ. המים האלו ישאבו מלין קואליד (Llyn Cowlyd), האגם העמוק ביותר בצפון וויילס, ויעברו דרך התחנה ההידרו-אלקטרית ומשם אל הלגונה.

הוסיפו אותנו כחברים בפייסבוק ו/או הרשמו לסרף-לטר של צלם ים והשארו מעודכנים בכל מה שחדש!

מתחילים למלא! 33,000 מטרים מעוקבים של מים לגלים ולאנרגיה מתחדשת.

הכמות העצומה של מי הגשמים הממוחזרים תעבור תהליך סינון וחיטוי דרך מערכת מובנית בתוך הפארק שבסוף דרכה תחולל גלים מושלמים ונקיים לגולשים. לחצו כאן בכדי לדעת כמה יעלה לכם התענוג.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים