חולני: "גלש" על פגר לווייתן כשסביבו חגו כרישים

מאת יואב נקש נובמבר 09, 2014

לתפוס ת'ראש ולא להאמין. מה עובר לבנאדם בראש שגורם לו לקפוץ מסירה בשביל "לגלוש" על פגר לווייתן שסביבו חגים כרישים?  אל אלוהי הים ולהקתם... הזוי עד כמה שזה נשמע, זה אשכרה קרה במערב אוסטרליה ותועד במצלמה של השיטור הימי מלמעלה. תהיו בטוחים שההורים של הבחור לא כל כך מרוצים.

איך הייתם קוראים לבנאדם כזה? אמיץ או אידיוט? את האמת ומבלי לקרוא לו בשמות גנאי אפשר פשוט להגיד וואט דה פאק בנאדם? מה לעזעזל אתה חושב שאתה עושה?! האריסון וויליאמס בן ה-26 מפרת' אוסטרליה צריך להגיד תודה לאל שהוא בכלל יצא חי מהתעלול המתגרה גורל שעשה בעומק הים. במהלך שייט רגוע של סוף שבוע עם חברו, השניים הבחינו בפגר לוויתן צף שננגס ע"י כרישים. במקום להמשיך הלאה ולהתחמק מריח הצחנה אמר ווילסון לחברו שזה יהיה מצחיק אם הוא יוכל יגלוש על הלוויתן. להההה.... אתה לא אמיתי!

art2

בלי הרבה היסוסים ומחשבה, ווילסון קפץ אל המים ולאחר כמה נסיונות כושלים הוא הצליח לעלות על פגר הלוויתן. בכל אותו הזמן, הכרישים חגו סביב הפגר וסביב המפגר שרצה לגלוש עליו - המצב היה קריטי ומסוכן, ווילסון מצא עצמו מכותר לא דרך לעלות חזרה לסיפון ובקלות היה יכול להחליק וליפול היישר אל המלתעות. לאחר דקות ספורות ומורטות עצבים וכשחברו נשמע צועק לעברו לחזור לסירה, החבר הצמיד את חרטום הסירה לפגר הלוויתן וווילסון קפץ בשלום לסיפונה.

art3

בכל אותו הזמן שווילסון "גלש" על הלוויתן, חג מעליו מסוק של השיטור הימי אשר תיעד את המתרחש. קטעי הוידיאו הללו התפרסמו בכל רשתות התקשורת ובמרשתת והביאו את ווילסון להכות על חטא. הוא הביע חרטה על מה שעשה ואף הייתה סברה שייענש על ידי הרשויות כשסיכן את עצמו ועל החשד שפגע בחיה מוגנת. הרשויות האוסטרליות שמעניקות חשיבות גדולה לשמירה על הטבע והחי החליטו לבסוף שלא לקנוס אותו מכיוון שהלוויתן כבר היה ללא רוח חיים והוא לא תלש ממנו איברים.

בראיון לערוץ הטלוויזיה המקומי אמר ווילסון:

"אמא שלי חושבת שאני אידיוט ואבא גם לא מי יודע מה גאה במה שעשיתי".

ווליסון חתם את דבריו בהסבר שהוא לא חשש כלל לקפוץ אל המים מכייון שהכרישים היו עסוקים באכילה אבל בטוח שזה לא משהו שהוא יעשה פעם נוספת בחייו. ואנחנו אומרים: בנאדם תקשיב להורים... אנחנו מסכימים עם מה שהם אומרים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים