בריכת גלים wavegarden תוקם גם באוסטין ארה'ב. מתי בישראל?

מאת יואב נקש יוני 12, 2015

יש משהו באוויר ונראה שמדובר במשהו מדבק (אני מקווה). לאחר שהתבשרנו על פתיחתה של בריכת הגלים Surf Snowdonia באנגליה באוגוסט הקרוב, על נוספת שתוקם בבבריסטול ב-2016 ועל עוד מספר בריכות גלים המתוכננות לקום באוסטרליה והוואי, כעת נוספת גם בריכת גלים באוסטין (Austin) טקסס ארה"ב שתתבסס על טכנולוגיית ה-Wave Garden. האם זה אומר שגם ישראל תקבל אחת משלה? הגולשים לא היו מתנגדים אבל בתנאי שסשן הגלישה יהיה במחיר סביר.

בקרוב גם באוסטין, טקסס ארה"ב. Wave Garden - גלים שמיועדים לכל הגילאים

בריכת הגלים הראשונה באמריקה הצפונית על בסיס טכנולוגית ה-Wave Garden תוקם באוסטין טקסס ב-2016. בפארק המים NL and Surf Park יהיו 11 ספוטים לגלישה עם ארבע סוגי גלים שונים שמתאימים לרמות גלישה שונות מחובבנים ועד למקצוענים. בריכת הגלים המלאכותית תייצר בכל 60 שניות גלים בגובה של 50 ס"מ עד 2 מטרים כשכל רכיבה על גל תמשך כ-35 שניות. במתחם הפארק שממוקם בשטח חקלאי יפה במרחק דקות ספורות מהדאונטאון של אוסטין, תהיה לגונה / אגם / בריכה שתייצר גלים דמויי אוקיאנוס שישמרו על גובהם וצורתם בכל זמן ומהלך שבירתם.

אם בעבר ההתניה לגלישה הייתה לגור בקרבה לחוף הים, הרי שכיום ניתן לממש את הגלישה גם במקומות רחוקים על היבשה. בריכת גלים מבטלת את כל הההתניות של תנאי מזג אוויר, וראות יום ולילה ובכך מתאפשר לגלוש בכל יום ובכל שעה

"אנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם המומחים של ה-Wavegarden בכדי להביא את הטכנולוגיה לארה"ב", אומר דאג קורס (Doug Coors) מנכ"ל פארק המים באוסטין. יש לנו תרבות גלישה מאוד עניפה בארה"ב וה-wavegarden יוסיף ערך רב לכך, במיוחד במקום כמו אוסטין שמרוחק מהים והאנשים אוהבים לעסוק בפעילויות ספורט באויר הצח. תכננו את בניית הפארק עם מינימום פגיעה באדמה ובשימוש במשאבים הטבעיים, כך שגם בתנאי בצורת אנו נוכל לתפעל את הברכיה עם מי גשמים בלבד", מציין דאג קורס.

חוויית הגלישה באוסטין טקסס תהיה זהה לכל בריכת גלים אחרת המתבססת על טכנולוגיית ה-Wave Garden כשההבדלים היחידים בין הבריכות יכולים להתבטא במשך הרכיבה ובמספר הספוטים לגלישה שתלויים בגודל הבריכה. כל בריכות ה"ווייב גארדן" יכולות להפיק גלים בגובה של עד 2 מטרים (6 פיט) שנשברים בצורה צילינדרית מושלמת עם סקשן צינורי וקירות לביצועים חזקים. 

הוסיפו אותנו כחברים בפייסבוק ו/או הרשמו לסרף-לטר של צלם ים והשארו מעודכנים בכל מה שחדש!

"אם בעבר ההתניה לגלישה הייתה לגור בקרבה לחוף הים, הרי שכיום ניתן לממש את הגלישה גם במקומות רחוקים ביבשה. בריכת גלים מבטלת את כל הההתניות הנוספות שנדרשות לגלישה כגון תנאי מזג אוויר, תנאי ראות של יום ולילה ובכך מתאפשר לגלוש בכל יום ובכל שעה", אומר מנכ"ל ומייסד ה-Wavegarden  חוזמה אודריוצולה (Josema Odriozola).

בריכת גלים. מתי בישראל?

בריכת גלים בנגב היה רעיון גאוני אבל התאדה לחלוטין בחום הישראלי

תגובות הגולשים בישראל לבריכות הגלים שמתוככנוות להיבנות ושנפתחות ברחבי העולם מלווים תמיד במשפט "גם בישראל צריך אחת". ואני אהיה גרידי ואגיד למה רק אחת? כשיש כל הרבה גולשים במים וכל כך מעט ימי גלים בשנה, יש מקום לכמה בריכות שכאלו ברחבי הארץ. הבעיה? שכרגע אין אף אחת.

במדינת ישראל כבר היו, ועודם, מספר יזמים שרצו / ניסו / קידמו בריכות שכאלה אך למעשה אף אחד מהם הוציא את חזונו אל הפועל. בשנת 2005 יזם צעיר בשם שי דהן רצה להביא בריכות גלים סטטיות לארץ. הוא כבר יצר קשרים עם חברה אמריקאית וכמעט שילם את מלוא העלות אבל ביורוקרטיה ועמלות מיסים גרמו לו למשוך את יוזמתו ולבטל את מימושה. בשנת 2011 יזם נוסף מאשקלון ניסה לקדם הקמתה של בריכת גלים בנגב אבל גם תוכנית זו התפוגגה כלא הייתה.

צמד היזמים הישראלי, אלעד ותומר מנסים את צעצוע הגלישה החדש שאותו רצו להביא לישראל - האם אי פעם נזכה לגלוש ב-Wave Garden ישראל?

בנובמבר 2013 שני יזמים צעירים בשם אלעד אלוני ותומר קינן רכשו את הזיכון של בריכת הגלים בטכנולוגיית ה-Wave Garden שאותו רצו להקים בפארק דרום או בגני יהושוע. מאז אותו פרסום נרחב במדיה, לא נשמע יותר אודות הפרויקט וכל נדם. כיום נותר דף פיסבוק של "ווייב גארדן ישראל" שמשאיר תקווה קטנה כמו גחלת.. שאולי... פעם ... זה עוד יקרה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים