חדשות

סיבוב נצחון: דייג אוסטרלי צולם כשכריש קשור לחזית רכבו

מאת יואב נקש ינואר 09, 2016

אנשים הזויים תמיד היו ספקי סיפורים הזויים ובמקרה הבא שמגיע ממערב אוסטרליה, לסיפור נלווה גם תיעוד מצולם. לפני מספר ימים צולם דייג אוסטרלי נוסע בכביש ראשי כשעל חזית רכבו קשור שללו מהים, כריש טיגריסי ללא רוח חיים. התיעוד המוזר שעלה לפייסבוק הביא ביקורות נוקבות ולזעזוע בקרב רשויות הדייג המקומיות שמאיימות לקנוס אותו על סכום שיכול להגיע עד ל-5000 דולרים. הדייג בתגובה: "הוא היה כבד אז שמתי אותו קדימה".

במקרים אחרים שבהם אנשים היו מצניעים את השלל שלהם מהים, הדייג האוסטרלי הבא שם את זה לפניו וברצוף כולם. על כך הוא יכול לחטוף קנס לא קטן אך לא בהכרח בגלל שהוא קשר אותו לרכבו. "כל סוגי הכרישים בדרום ומערב חופי אוסטרליה לרבות כרישי טיגריס בעלי סנפיר גב באורך 7000 מילימטרים ומעלה, הם מוגנים ואסורים בדייג", אומר מנהל רשות הדייג המקומית טוני קפלוטי לערוץ 7 האוסטרלי. "עלינו למוצאו ולמדוד אותו באופן פיזי. אם נאמוד את גודלו רק על פי המוצג בווידיאו זה לא יהיה קביל בבית משפט ולא יספיק לנו בכדי להרשיעו".

כאמור, הקנס על דייג לא חוקי יכול להגיע לסכום של 5000 דולרים וזאת בנוסף לקנס השווה ל-10 פעמים ערכו של הדג. בעקבות פרסום הווידיאו בתקשורת והצהרותיו של המפקח על הדייג, הגיב הדייג ואמר כי הדג היה כבד מידי בשביל להרימו על הסירה. "אם הייתי יכול להרימו ולהניח אותו על הסירה, הייתי עושה זאת. אבל לא הייתה לי ברירה אלא לקשור אותו אל הפגוש (BullBar). זה לא היה בשביל להשוויץ".

הדייג טוען שהכריש כבר היה ללא רוח חיים כשהוא העלה אותו ברשתו ולקח אותו בכדי שהפגר לא ימשוך כרישים אחרים לאזור. "אם הייתי מחזיר את הכריש למים, כרישים אחרים היו מגיעים לאזור וזה היה מסכן רוחצים שהיו בקרבה לשם, דבר שהיה יכול להיות קטלני", הוא אומר. עם מעט האינפורמציה שידועה, לא ניתן כמובן לדעת האם הכריש היה חי או מת כשהוא העלה אותו לסירתו אך לבטח זו סוגייה שתידון בבית המשפט ומעניין יהיה לדעת כיצד תסתיים... בראש מושפל או בתהלוכת נצחון? מה אתם חושבים?

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים