חוזרים לעסקים: קוויקסילבר ארה'ב נחלצת מפשיטת הרגל

מאת יואב נקש פבואר 12, 2016

חמישה חודשים לאחר שהצהירה על פשיטת רגל, חברת קוויקסילבר ארה"ב נחלצת מהמשבר הכלכלי וחוזרת למשחק מותגי הגלישה תחת חסותה של חברת ההשקעות וניהול ההון Oaktree Capital - אותה החברה שגם מחזיקה במרבית מניותיה של חברת בילבונג. "פשיטת הרגל היה הדבר הטוב ביותר שקרה לקוויקסילבר", אומר מנהל Oaktree. וכוונתו לכך שהוא קנה חברה שהייתה שווה 2 מיליארד דולר בערבות של 175 מיליון דולרים בלבד. כשנשאל לגבי המיזוג של שני מותגי הגלישה הוא הגיב שלא להגיב.

מותג הגלישה שהוקם בשנת 1976 על ידי בוב מקנייט (Bob McKnight) וג'ף הקמן (Jeff Hakman) בניו פורט ביץ', כמעט והגיעו לקיצו בדיוק 40 שנה לאחר ייסודו בהאנטינגטון ביץ'. Quiksilver שהיה (ועודנו) אחד ממותגי הגלישה המובילים בעולם (ברביעיה הראשונה יחד עם ריפ קארל, בילבונג ואוניל) ספג בשנים האחרונות קריסה כלכלית שאלמלא דייוויד טאנר (David Tanner) מנכ"ל חברת ההון Oaktree שרכש את חובותיה בסך של 175 מיליון דולרים, חברת ביגוד הגלישה הייתה כבר נחלת העבר.

קלי סלייטר שנפרד מהחברה בשנת 2014 מקבל יחד עם מייסד חברת קוויקסילבר, בוב מקנייט, את מפתח העיר האנטיגטון בשנת 2011.

בכל שנות פעילותה, חברת קוויקסילבר ידעה עליות ומורדות. מחברה ששוויה 2 מיליארד דולרים בתחילת שנות ה-2000 היא החלה לצלול כשרכשה בשנת 2005 את חברת ביגוד הסקי Rossignol ומחצית מבעלותה של חברת Cleveland Golf ב-569 מיליון דולרים. בעקבות עונה יבשה של שלג, מיתון והצטברות בעיות נוספות, החברה ספגה הפסדים אדירים של 400 מיליון דולרים.

החל מיום חמישי 11.02.2015, בעלי חברת קוויק הוא המחזיק במניותיה דייוויד טאנר ולא נשיאה הקודם גרג הילי (Greg Healy). עצם העובדה ש-Oaktree מחזיקה במרבית מניות המותג, חברת קווקסילבר נשארת בידיים פרטיות וזהו למעשה החלק הקריטי שבתפנית. "לפנינו עוד עבודה רבה", אומר טאנר. "ובכוונתי להפשיל שרוולים ולעמוד בחזית". גרג הילי שימשיך לכהן בתפקידו גם בפורמט הניהול הנוכחי אומר ש"זה נותן לנו הזדמנות חדשה, חיים חדשים לחברה".

"כעת אנו יכולים לעשות דברים אחרת, באופן אסטרטגי יותר. עלינו להיות יותר סובלניים", אומר טאנר בראיון ל- Orange Register. "אני מניח שהיו הרבה מאוד דברים שלא נוהלו נכון וכעת אנו יכולים לשנות זאת. אנו צריכים אסטרטגיה חדשה ולבחון איזו מהאפשרויות עובדת הכי טוב. עלינו למקד את פיתוח המוצרים לפי השינויים שחלים בסיבת הספורט האתגרי. אנו הולכים להקדיש הרבה זמן להתארגנות מחדש".

הילי אומר שחוויית הקניה צריכה להיות יותר תוססת. "חנויות הבגדים צריכים להתמקד בחווית הקניה של המוצרים. הקונספט צריך לכלול מוזיקה חיה ובאר תחת לקורת הגג של החנות. זו דרך מעולה להנעים את זמנם של הקונים והילדים שהם כוח הקנייה העיקרי. 10 החנויות של קוויק באירופה מצליחות יפה מאוד. יש שתי חנויות באוסטרליה ואנו בוחנים מספר מקומות בארה"ב בכדי ליישם את הקונספט כשמחוז אורנג' בעדיפות עליונה כמובן", אומר הילי.

מימין דייוויד טאנר, מנכ"ל חברת ההשקעות Oaktree ובעליה החדשים של חברת Quiksilver. משמאל גרג הילי, נשיאה של חברת קוויקסילבר שימשיך לכהן בתפקידו.

בחודש דצמבר 2015 חברת קוויקסילבר פיטרה כ-80 עובדים והשינוי הניהולי כנראה יגרור אחריו פיטורי עובדים נוספים."בכוונתנו לדאוג לעסק שלנו", אומר טאנר. "ואם יהיה עלינו להסתגל אנו נעשה זאת אבל לא בצורה של 'מחיקת עובדים'. אנו מביטים קדימה אל עבר צמיחה של פרק זמן ארוך". Oaktree מחזיקה במרבית מניותיה של חברת בילבונג וכשטאנר נשאל האם ימזג את החברות לאחת הוא בחר להשאיר את זה באוויר ואמר שאינו יכול להגיב על כך. "כל שאני יכול להגיד הוא שכרגע יש לפנינו הרבה עבודה ובכוונתנו להתרכז רק בכך. פשיטת הרגל הייתה הדבר הטוב ביותר שיכול היה לקרות לחברה ואנחנו פותחים דף חדש. אם לסכם זאת בשתי מילים: We’re back!".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים