נקיון חופים ביום המעשים הטובים – שלישי 11.03.2014

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

כמידי שנה יום המעשים הטובים יוצא לדרכו - יום שכולו טוב ועיקרו עזרה ורצון טוב. החוף התגעגע, הים התגעגע וגם אני התגעגעתי לחברים הירוקים והטובים שפועלים לשמירת הניקיון בחופים. ביום המעשים הטובים שיתקיים ביום שלישי 11.03.2014,  גם אנו ניקח חלק בעשייה החיובית ונתרום קצת מזמננו לניקיון החוף באשקלון

מהו יום המעשים הטובים?

את פרויקט הדגל השנתי של עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון הגתה אשת העסקים והפילנתרופית שרי אריסון. "יום מעשים טובים" מתקיים בפעם השמינית ברציפות מאז שנת 2007 ומטרתו עשייה חיובית התנדבותית, קהילתית וסביבתית. במסגרת יום מעשים טובים, נערכים אלפי פרויקטים התנדבותיים בכל רחבי הארץ וכל אדם המעוניין לעשות טוב, מוזמן לקחת חלק בפעילות או ליזום אותו. יום מעשים טובים מהווה הזדמנות לממש כל יוזמה למען מטרה טובה.

art2

מדוע צריך את יום מעשים טובים?

אנו חיים בכפר גלובלי שבו כל דבר אחד קשור ומשפיע על האחר. אפקט הפרפר אינו פוסח עלינו בתחום הכלכלה, בפוליטיקה או בשינויי האקלים שמשפיעים לא רק על חיי תושבי הכדור כי אם גם על החי והצומח בכל פינה נידחת ברחבי העולם. בעולם שבה המציאות אפורה ואנוכית יש צורך מידי פעם לקחת יוזמה בכדי לצבוע את חיינו בצבעים בריאים של אחדות וערבות הדדית. "ישיבה על הגדר", אדישות, הרמת ידיים בכניעה הם כולם סימפטומים של אנשים חלשים שמרגישים שאין להם שליטה. אנשים שהזרם מטלטל אותם ממקום אחד למשנהו מבלי שידעו לנתב אותו לכיוונם. ישנם הרבה מאוד אנשים שיושבים על הגדר מחוסר ברירה: הם רוצים לעזור אבל לא יודעים איך ואין להם עם מי. יום מעשים טובים מאפשר לכל אחד לתרום מזמנו ולהצטרף ליוזמה התנדבותית מועילה ולהכיר אחרים טובים כמותו. יום המעשים הטובים הוא פרויקט חד-יומי שמטרתו להפוך את הנתינה להרגל יום-יומי.

good deeds day יום מעשים טובים 2014

מצטרפים לפעילות ניקיון חופים באשקלון - 11.03.2014

אם אתם מחפשים דרך שבה תוכלו לתרום ביום המעשים הטובים אז תמצאו את מבוקשכם איתנו בפעילות ניקיון החופים. פעילות ניקיון החופים משלבת את כל האלמנטים של התנדבותית איכותית והשפעה רחבת מימדים, מבחינה קהילתית, חברתית וסביבתית. הצטרפו אלינו ביום שלישי 11.03.2014 בחוף קבר השייח אשקלון. פגישה בשעה 15:00 ליד מבנה הקבר (טיילת).

יוזמת "צבע ירוק" - וותיקים בניקיון חופים

יוזמה זו היא חלק מכלל פעילויות ניקיון חופים שמתקיימות באופן עקבי בשבע השנים האחרונות במסגרת פרויקט "צבע ירוק" של אתר צלם ים www.streamer.co.il. במסגרת הפעילות רבת השנים הצלחנו להביא לשינוי מהותי בכל הנוגע למודעות התושבים לניקיון החופים והים, הגברת והרחבת הפעילות העירונית לניקיון והשפעה על נציגיה, קידום תהליכי אכיפה, גיבוש חברתי, וכמובן איסוף של עשרות טונות של אשפה מחופים רבים לאורך רצועת החוף הישראלית (זיקים, אשקלון, ניצנים, פלמחים והרצליה). יוזמה זו אינה מסחרית ואינה פוליטית(!) היא מיועדת לאנשים שמעוניינים לתרום ולהעניק לטבע אהבה

תבואו, יהיה טוב... יהיה נקי:)

 

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים