חדשות
חדשותסביבה ← לינץ' חברתי: קהל רוחצים בארגנטינה הרג גור דולפינים רק בשביל סלפי

לינץ' חברתי: קהל רוחצים בארגנטינה הרג גור דולפינים רק בשביל סלפי

מאת יואב נקש פבואר 15, 2017

"יש רק שני דברים אינסופיים: היקום והטיפשות האנושית!" וכשאנו צופים בתמונות המקוממות הללו שמגיעות מארגנטינה אין יותר נכון מהציטוט הנ"ל של אלברט איינשטיין. איך עוד ניתן לפתוח בידיעה כה עצובה כשהרגשות סוערות? כיצד ניתן לכתוב על כך מבלי להשתמש בנאצות? קהל רוחצים מטומטם בחוף סאן ברנרדו הנמצא דרומית לבואנוס איירס עשה לינץ' בגור דולפינים אומלל רק בשביל להצטלם איתו סלפי.

המון רוחצים משה את גור הדולפינים המסכן מתוך המים והעבירו מיד אל יד והניחו גם על החוף בשביל תמונת סלפי מיותרת. הרוחצים הנלהבים חנקו אותו מרוב סקרנות, נשאו אותו כמו גביע נצחון על ידיהם והשאירו את הדולפין הקטנטן זמן רב מידי מחוץ למים - דבר שהביא להתייבשותו ומותו המצער.

המקרה המצולם שארע בסוף חודש ינואר 2017 לא רק גרם להרבה מאוד עיניים דומעות אלא גם לקולות רמים המבקשים לבוא חשבון עם האנשים האחראים להתעללות הזו ולהעמידם לדין. כשהדברים הקשים והאיומים במעצרם הגיעו לפתחם של הרוחצים המתועדים אוחזים בדולפין, הללו אמרו להגנתם כי הדולפין היה כבר ללא רוח חיים כשהוא נישא על ידיהם. מאידך, אחת מהנשים שהיו עדות למתרחש אמרה לערוץ תקשורת מקומית כי הם יכלו להשיבו למים מכיוון שהוא עדיין נשם והסרטון הבא מוכיח את טענתה כי הדולפין היה עדיין חי.

לא היה זה המקרה הראשון בארגנטינה שדולפין נחנק למוות על ידי המון שביקש להצטלם איתו סלפי. בפברואר 2016 שבה קהל רוחצים דולפין והוציאו מן המים בשביל אותה המטרה וסופו היה טראגי כמו של הגור האומלל. מסכת ההתעללות והלינץ' של האנשים בדולפין תועדה בתמונות וסרטונים משלל זוויות והופצה ברשתות החברתיות. המראות קשים, הכעס אדיר. עד מתי האנושות תנהג באטימות ובטפשות שכזו?

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים